Win 7 32bit da sie zmienić na 64?

Witam!

Mam na komputerze win 7 32 ultimate 32 bit, podczas instalacji zauważyłem opcje uaktualnienie.

Mam zamiar kupić 7 ultimate 64 ale nie chcę stracić danych, czy jak wybiorę opcje uaktualnienie to zmieni mi z 32 na 64 bez utraty danych.

Klucz z wersji 32 bit jest kompatybilny z taką samą wersją 64 bit więc nie musisz kupować, chyba że teraz masz pirata. O “uaktualnieniu” z 32 do 64 bit to raczej zapomnij, instalacja od nowa. #-o

Ta opcja uaktualnienie dotyczy sytuacji gdybyś miał zainstalowaną Viste, wtedy by ci uaktualniło ją do win 7 ale w takiej samej wersji 32 bit lub 64 bit, zależy jaką byś miał zainstalowaną. Wystarczy spojrzeć na różnice w strukturze rejestru żeby wiedzieć, ze aktualizacja z 32 do 64 bit jest nie możliwa.

Czyli nawet jeśli podczas instalacji, wybiorę uaktualnienie z płytą z Windows 7 64 bit to dalej będę mieć 32 ?

Bo chodzi o to, że mam 8GB ramu a na 32 czyta mi 3,2.

Jak wybierzesz uaktualnienie to nic nie będzie instalować albo zainstaluje czystą wersje x64. Tak czy siak nie zmienisz 32 bit na 64 bit, musisz zainstalować od nowa.

Gdyby nawet udało ci się jakimś cudem zmienić z 32 na 64 bit to żaden program 32 bit nie będzie działać bo te 32 bitowe programy w systemie 64 bit mają w rejestrze wpisy w innym miejscu, w uproszczeniu muszą być przetłumaczone na 64 bity. Nie wiem jak to wyjaśnić.

Dziękuje za pomoc, mam jeszcze 1 pytanko bo mam te 8GB ale czyta mi tylko 3,2 da się to jakoś zmienić?

Nie da się, musisz mieć system 64 bit.

jak widzi ci tylko tyle ramu(ograniczenie mikrosoftu)

to użyj narzędzia Sunrise Seven pozwala użyć więcej niź 100gb ramu na 32bitowym systemie

Weź nie świruj kolego bo nie jest to widzimisie Microsoftu tylko ograniczenie 32 bitowej architektury systemu operacyjnego. Fizycznie jest to nie możliwe żeby wykorzystał 32 bitowy więcej niż 4 GB, a do wykorzystania przez użytkownika jest ok 3 GB.

P.S. Chyba, że to miał być żart z tym 100GB ramu.

“Odblokuj obsługę do 128GB RAM dla 86x”

dobra trochę się pomyliłem ale obsługa jest możliwa tylu ramu(nie jestem pewny ale jeśli 1 aplikacja więcej niż te 3 gb to mogą się dziać różne rzeczy,np możę zgubić ram ale co do tego nie jestem pewny)

podczas tego jest uruchamianie PAE i coś jeszcze co robi podobnie więc dzięki temu można uzyskać więcej niż 4gb

Dodane 08.09.2011 (Cz) 21:20

przeczytałem że jest to dosyć ryzykowne więc lepiej przed tym przygotować komputer do formatowania i instalacji 64x bo nie wiadomo czy zadziała system po tym

o jeszcze mam to http://pl.wikipedia.org/wiki/Page_Size_Extension a i jeszcze to http://pl.wikipedia.org/wiki/PSE-36

@luger

To jest widzi mi się Microsoftu!

Jeżeli procesor obsługuje PAE teoretyczna “sprzętowa” przestrzeń adresowa to 256TB.

Jeżeli masz wątpliwości do linku do wiki od pawcio1212 dodam link do strony MS i bardziej szczegółowy artykuł w angielskiej wiki: PAE.

Zauważ, że wydania serwerowe dziwnym trafem nawet w wersjach x86 mogą indeksować więcej pamięci RAM niż XP, Vista i 7 nawet w kompilacji x64…

Dzięki wielkie, temat do zamknięcia

Przenieś ważne dla Ciebie pliki na dysk D. Dysk D się nie formatuje.

Pięć lat później :slight_smile:

Jak już odkopane to od siebie dodam, że wcale nie jest 100% pewne że klucz od Windowsa 7 32 bit będzie “zaakceptowany” dla wersji 64 bitowej.

Bzdura, klucz nie weryfikuje bitowości ani języka systemu.

A żebyś się kiedyś nie zdziwił.
Sam kojarzę jak rok temu zamawialiśmy 40 komputerów dla jednej z firm i okazało się, że nie będą mieli 32bitowego systemu tak jak chcieli (a upierali się mocno, że potrzebują 32 bity), tylko właśnie 64 bity i pomimo użycia tego samego systemu, ale z nośnika 64 bitowego, to przy próbie aktywacji (pierwszej aktywacji na tym kluczu) - to i tak nie weryfikowało klucza. A na naklejce jak byk było Windows 7 Professional 32 bit OEM

WIęc żebyś się kiedyś nie zdziwił, jak klucz od 32 bitowego systemu nie przejdzie Ci na 64 bitowym. Co innego licencje typu BOX, co innego OEM kupowany wraz ze sprzętem.

Ja piszę o systemach retail, dostępnych w sklepach. Oczywiście, że jak masz naklejkę od della czy hp, to płyta ze sklepu nie przejdzie. Natomiast sam klucz nie sprawdza bitowości i języka i jestem gotów za to pociąć sobie coś na talarki.

Potwierdzam.
Jeśli system OEM-owski partnera chcesz aktywować po instalacji ze zwykłej płyty to musisz przenieść sobie certyfikat (całkiem niedawno na forum opisywałem procedurę).