Win 7 64 obok Win 7 32. Da radę?


(Figurel) #1

Chciałbym zainstalować w celach testowych, obok oryginalnego Win 7 HP 32 na dysku C, drugi OS na dysku D - Win 7 HP 64. Sądzę, że na kluczu z 32 odpali ale jak będzie wyglądać sprawa aktywacji? Bil Gates dopatrzy się zapewne, że są dwa systemy na jednym komputerze. Korzystać z 64 bit z wyłączonymi aktualizacjami? Wyłączoną kartą sieciową? Kwestię legalności tego zabiegu proszę pomińmy.

Zrobiłem Acronisem kopię zapasową dysku C na ukrytej partycji z opcją bootloadera. Wyświetla się na krótko jeszcze przed ładowaniem systemu, odpalany gdy zajdzie potrzeba klawiszem F11. Instalacja na D utworzy bootloadera z możliwością wyboru systemu ale co z loaderem Acronisa? Pozostanie czy zostanie ukryty (nadpisany, wymazany)?


(Semtex) #2

Może się aktywuje a może zostanie zablokowany, na dwoje babka wróżyła.

Na tym forum takich kwestii się nie pomija !!

Na dobrą sprawę możesz bez ryzyka przeprowadzić instalację bez klucza i aktywacji przetestować system przez 30 dni, po krótkiej sesji w :google:


(A Florczyk) #3

Zgadzam się z przedmówcą. Sprawy legalności nie są pomijane na tym forum. Jest/było wiele sposobów na legalne testowanie Windowsa. Nie jestem pewny, czy w tej chwili można jeszcze zdobyć klucz do wersji RC Windowsa Ultimate, poza tym można ściągnąć triala Enterprise na 90 dni i legalnie zainstalować i testować.