Win 7 64bit Kernel id 41

(Sacrum125) #1

Witam! Kupiłem parę miesięcy temu laptop HP Pavilion z którym mam ciągle problem z svchost, ale najpierw chciałbym dowiedzieć się od Was czemu wczoraj napotkał mnie przykry blue screen.

Pocinałem sobie w Mass effect 2 w pewnym momencie komputer złapał czarny ekran, nie działało nic. Skrót do menedżera zadań nie działał, myszka w miejscu, jedynym wyjściem było dla mnie twarde wyłączenie lapka, ale jeszcze przed tym działaniem chciałem go odratować po prostu wyłączając go. Wcisnąłem off'a raz- kursor myszki zmienił miejsce, patrząc że dalej nic się nie dzieje wcisnąłem jeszcze raz i tak z 2-3 razy. Poszedłem z myślą że zaraz sam się wyłączy. Wróciłem po paru minutach i moim oczom okazał się blue screen. Potrzebowałem jak najszybciej wejść na pocztę i na jeden serwis, więc nie doczytując się zezwoliłem na reset i wrócenie do ostatniego dobrego ustawienia( wrócił niestety do statutu z przed ok. 7 dni)

Dzisiaj wszedłem w Podgląd zdarzeń żeby dowiedzieć się szerzej co się stało:

- 

- 

41
2
1
63
0
0x8000000000000002

177663

System
matiasek

- 
0
0x0
0x0
0x0
0x0
false
0

Niestety dla przeciętnego Kowalskiego ten stek informatki nie jest zjadliwy, moglibyście mi pomóc? Czemu to się stało i co zrobić żeby się nie powtórzyło?

Dodam, że oprócz tego zdarzenia, były jeszcze 3: dwa w maju i jeden w marcu- wszystkie Kernel id 41. Laptop został kupiony w Saturnie, nie był podkręcany itd., ba! Po miesiącu jego nabycia zakupiłem podkładkę chłodzącą Glaciera.

Czekam na Wasze odpowiedzi.

(rgabrysiak) #2

Zgodnie z informacjami z tego tematu Szukanie przyczyny BSOD-a za pomocą BlueScreenView odczytaj pliki minidump a będziesz wiedział co spowodowało BSOD.

(Sacrum125) #3

otworzyłem programik, załadował mi parę plików i ntoskrln + 1040b podświetliło na czerwono i jest to Kernel, ale z końca sierpnia tamtego roku( nie wiem jak to możliwe- nie miałem wtedy jeszcze tego laptopa).

Edit: Przed chwilą złapał zamułę podczas wychodzenia z okienka Noda 32 i po chwili pojawił się blue screen

DRIVER_POWER_STATE_FAILURE

bug check code: 0x0000009f

casused by driver: igdpmd64.sys

crash adress: ntoskrnl.exe+75c00

co to jest?

(rgabrysiak) #4

Spróbuj usunąć aktualizację KB2670838. Ona powoduje takie problemy, przeczytaj: http://support.microsoft.com/kb/2670838