Win 7 a directx 10? wymiana karty?

Witam, mam win 7 32 bit. Po formatowaniu próbuję zainstalować autocada i dostaję błąd “directx 9.0 web setup” “command line option syntax error. (…)”  Myślę prosta sprawa trzeba zainstalowac albo zaktualizować directx a tu zonk ani to ani to nie pójdzie bo znów dostaję error “wystąpił wewnętrzny błąd systemu. Sprawdź plik dxerror.log i directx.log w folderze windows alby rozpoznac problem” Co z tym zrobić? próbowałem zaktualizować cały windows, wgrałem service packa nic nie pomogło ktoś ma może jakiś pomysł? z góry dzięki. Pozdrawiam

 

Directx.lo - kilka ostatnich linijek:

If you comply with these license terms, you have the rights below.

 

  1. INSTALLATION AND USE RIGHTS.  You may install and use any number of copies of the software on your devices.

 

  1. SCOPE OF LICENSE.  The software is licensed, not sold. T]

12/05/13 21:24:58: DXWSetup: CDXWSetup::InitInstallEngine(): SetAction() failed, error = 0x80070057.

12/05/13 21:24:58: DXWSetup: PreinstDlgProc(): CDXWSetup::InitInstallEngine() failed.

12/05/13 21:24:58: DXWSetup: WM_APP_ENDDOWNLOAD

 

dxerror.log:


[12/05/13 21:24:54] module: dsetup32(Jun  2 2010), file: dsinline.h, line: 391, function: GetLangCodePage

 

    Failed API: VerQueryValue()

    Error: (1813) - Nie można znaleźć określonego typu zasobu w pliku obrazu.

 

 

 

    Unable to get Translation valie.

 


[12/05/13 21:24:58] module: DXWSetup(Jun  2 2010), file: dxwsetup.cpp, line: 351, function: CDXWSetup::InitInstallEngine

 

    Failed API: SetAction()

    Error: (0x80070057) - Parametr jest niepoprawny.

 

 

 


[12/05/13 21:24:58] module: DXWSetup(Jun  2 2010), file: psheets.cpp, line: 472, function: PreinstDlgProc

 

    CDXWSetup::InitInstallEngine() failed.

 


[12/05/13 21:34:08] module: DXWSetup(Mar 30 2011), file: dxwsetup.cpp, line: 229, function: CDXWSetup::InitInstallEngine

 

    Sections are not initialized.

 


[12/05/13 21:34:08] module: DXWSetup(Mar 30 2011), file: psheets.cpp, line: 705, function: PreinstDlgProc

 

    CDXWSetup::InitInstallEngine() failed.

 

 

 

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu swojego posta, dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie trafi on do Kosza.

w tym komputerze jest zintegrowana grafika… może ona nie obsługuje po prostu tego directx 11? może kupno jakiejś prostej karty graf załatwiłoby sprawę? 

Pobierz DirectX i uruchom, po wypakowaniu wejdź do folderu i uruchom DXSETUP.exe

to samo co wcześniej… “wystąpił bład wewnętrzny systemu sprawdź dxerror itp”

Doszedłem do tego że ta zintegrowana karta która w nim jest obsługuje tylko directx 10… więc prawdopodobnie stąd ten problem teraz pytanie czy kupno karty naprawi ten problem? bardzo potrzebny mi jest ten autocad… nie potrzebuję jakiejś super mocnej byle naprawiła ten problem możecie jakąś polecić w miarę tanią która obsługiwałaby directx 11?

Mam do ciebie kilka pytań

1 kiedy był instalowany system?

2 czy od czasu tej instalacji były jakieś infekcje i awarie systemu

3 Czy aktualizowałeś sterowniki do karty grafiki(czy instalowałeś  je )?

4 Czy manipulowałeś plikami , usługami, rejestrem systemu ?.

powiem tak: komputer kupiłem ot tak sobie okazja była… pierwotnie była w nim vista ale osoba która z niego korzystała kupiła win7 i zainstalowała na nim z tym że komputer używała tylko do pisania dokumentów… gdy komputerek trafił do mnie zrobiłem mu tylko formata i od nowa zainstalowałem system sterowników nie trzeba było instalować ( nie wiem może win 7 zainstalował ) zrobiłem tylko aktualizacje których wymaga system (service pack 1 zainstalowałem później po wyryciu problemu) no i zacząłem sobie instalować autocada i już podczas instalacji wyskoczył mi error ze wymagany jest directx… no i dalsza historia jest już wyżej. Jeśli chodzi o rejestr to tak, zmieniałem coś ale też później po wykrycu problemu (gdzieś w internecie wyczytałem żeby usunąć pozycję version w directx ) 

Hej,

No i właśnie w tym może być problem, że działasz na sterownikach zainstalowanych przez system. Zaktualizuj sterowniki do karty grafiki - najnowszą ich wersję znajdziesz na stronie producenta karty.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tylko że karta graficzna jest zintegrowana… do takiej też są osobne sterowniki? nie z chipsetu?

Zainstaluj po prostu sterowniki z płytki umieszczonej do twojej płyty głównej. Chipset a karta graficzna to dwie różne rzeczy…

 

Chyba że nie masz płytki to pobierz sterowniki z internetu. Tylko musisz wiedzieć jaki model płyty głównej posiadasz, możesz to sprawdzić za pomocą programu AIDA64.

Pobrałem, zainstalowałem. Przy pierwszej próbie instalacji wywaliło mi bluescreena za drugim razem poszło ale nadal jest ten sam problem włączam instalacje i błąd z directx 9 web setup czy jakoś tak…

Hej,

  • Ale zainstalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej oraz do zintegrowanej karty graficznej?
  • Jaką dokładnie płytę główną posiadasz? Uruchom program CPU-Z i daj screena z zakładek Mainboard oraz Graphics.
  • DirectX’a zainstalowałeś tak, jak opisał falcon89?
  • Czy problem występuje też przy uruchamianiu gier 3D?

Pozdrawiam,