Win 7, część programów nie chce się uruchomić

Witam,
Jakis czas używałem komputera w trybie: uśpienie-on- uśpienie-on, wczoraj komputer przestał reagować na próby wybudzenia, po resecie uruchomiła się automatyczna procedura naprawy.
Po uruchomieniu systemu kilka aplikacji działających w tle jak dropbox zasypało ekran komunikatami o braku albo uszkodzonym pliku dwrite.dll. Firefox po wyświetleniu dwóch komunikatów o zatrzymaniu pracy aplikacji zaczyna normalnie działać, w przeciwieństwie do Outlook i Faktura, po próbie uruchomienia pokazują jeden komunikat appcrash i nie uruchamiają się.
Do tej pory próbowałem z komendami sfc i dism, sfc wykrywa błędy ale nie jest w stanie ich naprawić, przy dism restorehealth pojawia się błąd 87.
Systemowe narzedzie do naprawy dysku, też nic nie zmienilo.
W trybie awaryjnym próbowałem naprawić narzędziem aio repair tool od tweaking, też nie pomogło.
Wszystkie dostępne aktualizacje zainstalowane.
Ostatnia kopia zapasowa 05.2020 :frowning: ostatni obraz systemu 09.2019.

Mielibyscie moze jakiś pomysł jak przywrócić do działania te programy ?
Istnieje szansa wykorzystując kopie zapasową automatycznie przywrócić/naprawić pliki systemowe nie tracąc postępów pracy z ostatnich 12 miesięcy?

Pani Toono pewnie poprosi o raport z cbs.log

Niby też powstało takie narzędzie ale trzeba umieć go użyć:

W przypadku, gdy zautomatyzowane narzędzie nie może naprawić wszystkiego, ktoś całkowicie za darmo musi przeanalizować wyniki i udzielić prostych instrukcji, jak naprawić wszystko inne, czego narzędzie nie może automatycznie.

Witam i z góry dzięki za odpowiedz,
Co do cbs.log w folderze mam jeden plik cbs i kilka archiwów, zdarzenia z marca związane będą z padniętą kartą graficzna która wtedy wymieniłem.
Żeby jednoznacznie stwierdzić co może być przydatne może wkleję screenacbs%20log%20folder

Co do SFCFix już sciągam, ale z tyłu głowy już mam myśl że sam i tak nie podołam :stuck_out_tongue:
Może ta pomocna dusza miałaby np. dzieci które ucieszyły by sie z np. nowej zabawki :wink:

Ależ się przypiął do Wiktora! Do tej pory nie rozumię o co chodzi z tą Panią?

Użycie jest proste jak pie… Raczej na myśli miałeś zinterpretowanie wyników?

Ja tam znałem jedną babkę i (zapewne) @iJuliusz też. Ale ona już się nie udziela.Na pewno nie na DP. Ona to potrafiła oczarować gawiedź i odczyniać uroki… Nie była to jednak Pani Toono!!! :joy:

1 polubienie

SFCfix po znalezieniu błedów nie do naprawienia wyswietla błąd : nie można zapisać logfile : error code 13 File may be use

Dawaj raport smart dysku, bo ja już mam podejrzenia :wink:

zaczynam sie bać :sweat_smile:

Jest ok, ale dysk odnotował 18 nagłych utrat zasilania, więc jakieś dane z bufora mogły się nie zapisać/zapisać błędnie stąd uszkodzone pliki. Co sprytniejsze programy odbudowały je sobie, a inne… Ja nie widzę dużej nadziei na odzyskanie, ale może koledzy coś wymyślą.

RestoreHealth zostało wprowadzone dopiero od Windows 8. W Win 7 nie istnieje.
Wymianę plików systemowych w Win 7 trzeba robić z poziomu WinRE. Nie zawsze skutkuje bo to tylko wymienia pliki a jak Rejest jest skopany to efekt żadny. No i zajmuje czas.
Tu jest link co trzeba robić.

Opisane dokładnie. Parę razy przeczytać.

Samo czytanie nie wystarczy… Potrzebny ekspert. Tak twierdzi Picasso. @anon44497448 czujesz się na siłach aby temu nieborakowi pomóc?

1 polubienie

A co tam jest za problem. Wejść w WinRE. Wybrać wiersz poleceń. Sprawdzić mapowanie dysków (trik z notatnikiem) i robić co pisze. Są fotki a Picasso prowadzi za raczkę
Nie interesować się logami CBS bo nie będzie wymiany pojedynczych plików a wszystkich jak przy restorehealth.
Ale napisałem że gwarancji nie ma. Rejestr to jedno a drugie to to ze wymiana plików nastąpi lokalnie. Albo z zapasowej kopii albo z dysku instalacyjnego (zaleze jak do WinRE sie wejdzie).
Jak tam pliki będa uszkodzone to wymiana polegać będzie - złe na złe.
W Windows 10 pliki przy Restorehealth sa kopiowane z serwerów microsoft.
To jest Win 7. Nieobsługiwany system.

Nie łam swojej zasady: CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM!

Niezbyt wyrażnie napisałem?

I żaden CBS.log nie pomoze jak nie posiadasz dostępu do dokładnej kopii uszkodzonych plików, Identycznych jak te na komputerze Pełna zgodność.

Widzę ze dalej nie rozumiesz o co biega.

:rofl:

Pisz tak by cię zrozumiano.