Win 7 Dostępne RAM

Witam, posiadam windows 7 home edition 64-bit i mam zainstalowane 4 GB ram. Problem polega na tym, że w monitorze wydajności pisze, że dostępne jest tylko 1000MB pamięci. A we właściwościach mojego komputera jest 4 GB. Ktoś mógłby mi powiedzieć o co w tym chodzi? Jest jakaś inna metoda, aby sprawdzić ile GB ram jest dostępnych?? Załączam screeny:

Monitoring wydajności:

monitoring.png

Właściwości mojego komputera:

wlasciwosci.png

Z góry dziękuję za pomoc i liczę na szybkie odpowiedzi :]

te 100MB to pamięc dla systemu przy tworzeniu partycji system pyta sie ciebie czy utworzyc 100MB dla systemu etc.

ram jak najbardziej masz wykorzystywany a tym to sie nie przejmuj bo niemasz czym.

To jest jakby pamiec operacyjna dla systemu niemylic ze SWAPem bo to co innego czy jakos tak niewiem jak ci to wytlumaczyc zebys wiedział oco chodzi :wink:

Pozdro

Dzięki :smiley: Uspokoiłeś mnie :slight_smile:

Pozdrawiam

To nie jest 100 MB, tylko 1 GB, kolego. A to 10-krotna różnica…

Jak nie wiesz, jak coś wytłumaczyć, do tego mylisz pojęcia i do końca nie wiesz, o czym mówisz, to po co się udzielasz?

RAM najlepiej sprawdzić w Menedżerze zadań, zakładka wydajność. Masz dwa wskaźniki, pierwszy od góry to procesor, drugi to pamięć RAM. Po wykorzystaniu zobaczysz, ile jest tej pamięci. Jeśli nie tak, to druga opcja jest nieco niżej, w kolumnie Pamięć fizyczna (MB), patrzysz linijkę pierwszą, powinno być ok. 4000 MB.

A pan hitm3n niech się nauczy czytać :slight_smile: Napisałem 1000mb a nie 100, a nie napisałem 1gb zamiast 1000mb, ponieważ tak było w monitoringu wydajności. Wiesz po co jest to forum? Do udzielania i szukania pomocy u innych użytkowników, więc czemu miałbym się nie udzielać na temat mojego własnego problemu? Zastanów się co piszesz, brze? Nie dość, że nie umiesz czytać to jeszcze nic nie wniosłeś do tego tematu -.-

Nie wiem jak w Windows, ale przy 64b Linuksie zostaje ok 3.8-3.9GB. Część idzie na coś co jest potrzebne dla wirtualizacji oraz zabezpieczenia przed przepełnieniem - dokładnie nie powiem jak to działa, tylko to ogólnie pamiętam z moich poszukiwań dot. zagubionego RAMu.

A nie domyśliłeś sie, że Hitm3n napisał to nie do Ciebie (czyli autora wątku), a do poprzednika, czyli Overclockera , który jako pierwszy wspomniał o owych 100 MB. Ty w pierwszym poście napisałeś o 1000 MB pamięci RAM owszem, ale Overclocker"zjadł" sobie pewnie jedno zero, nie doczytał, że to o pamięci RAM (stąd pewnie to 100 MB powstało) i najzwyklej wprowadził Cię w błąd, bo to 100 MB dotyczy miejsca na dysku, które Windows 7 sobie rezerwuje podczas instalacji, a nie dostępnej pamięci RAM. Suma sumarum niejak się to miało do tego o czym pytałeś, ale Overclockerowi za to pięknie podziękowałeś; natomiast Hitm3n jak tylko zaczął to wyjaśniać wnosząc jednocześnie więcej do tego tematu, to mu pojechałeś o nauce czytania itp. - żenada th_dash1.gif