Win 7 GPT do MBR? problem

Witam. Postanowiłem postawić Win7 od nowa, podczas wyboru partycji pojawia sie problem “Wybrany dysk ma styl partycji GPT”. Wiem ze powinienem sformatowac caly dysk do MBR, ale utrace wszyskie dane (dysk 1TB) . W sumie mam 4 partycje. Poprzez DISKPARTA chcialem ustawic partycje jako aktywną ale wyskakuje komunikat ze nie jest to partycja MBR. Nie mogę pozwolic sobie na utrate danych. System chce zainstalowac z Pendriva, mam do dyspozycji dysk 250GB. Myślałem żeby skopiować zawartość dysku na komputer kolegii poprzez ten dysk ale z poziomu wiersza poleceń chyba nie da rady. Ma ktoś jakieś pomysly jak od nowa postawic system?? Jakis pomysl jak zamienic GPT do MBR bez utraty danych??

Zmiana GPT <-> MBR jest jedynie możliwa poprzez całkowity format dysku. Możesz ten dysk (1 TB) podpiąć pod komputer kolegi i wtedy zgrać dane, możesz odpalić Live CD Linuxa (np. Ubuntu), zgrać na dysk 250gb i potem na dysk kolegi (ale to bez sensu ze względu na rozmiar dysków).

Generalnie Windows 7 powinien się dać zainstalować na schemacie partycji GPT, niemniej można tylko sformatować istniejącą partycję, bez usuwania, dodawania. Ja mam u siebie na GPT Mac OS X, Windows 7 i Linuxa

Jeżeli masz UEFI BIOS to zainstaluj w trybie UEFI a nie w trybie legacy BIOS. Zakładam że jest to system x64

http://forum.dobreprogramy.pl/instalacja-windows-gpt-ntfs-t513195.html

http://forum.dobreprogramy.pl/problem-instalacja-windows-styl-partycji-gpt-t511367.html

waderr73 jak dokladnie zainstalowac w trybie uefi? w biosie mam opcje uefi wł/wył. dziwne jest to ze przeciez instalowalem juz system na tym dysku bez problemów.

b.andy nie dam rady zgrac danych na kom. kolegii bo dysk w lapku to sata, a dysk 250gb w kieszeni to stary ata zdaje sie. plyty z linuxem nie mam wiec pomysl odpada. jakas opcja zgrania danych na dysk przenosny w trybie instalacji windowsa?

troche jestem zielony w temacie i wkurzony na maxa! !!

win 7 x64

dzieki za odpowiedzi

Dodane 05.02.2013 (Wt) 22:13

podbijam

Nie żartuj, że ściągnięcie Linuxa to jakiś problem :slight_smile:

Problem w tym ze system instaluje z pendriva. Bios go normalnie widzi ale nie moge ustawic go ma Uefi. Jesli wypalil bym Win’a na cd to pomoglo by to? Pen’a mam sformatowanego w ntsc a chyba musi byc w facie…

No to podstawa - koniecznie w FAT lub FAT32 - obawiam się, że jak masz NTFS, to instalacja się nie powiedzie - nie wystartujesz z pena.