Win 7 Home Premium ENG BOX -> Win 10 PL

Witam, 

 

czy wiecie może czy jest możliwy upgrade z win 7 do win 10 z jednoczesna zmianą języka? 

 

Poprzednie wersje Windows były dedykowane pod dany rynek, jedynie wersja ultimate/enerprise pozwalała na pobranie pakietu językowego jako aktualizacji. 

Czy od czasów “utabletyzowania” systemu pojawiła się możliwość zmiany języka w trakcie użytkowania komputera?

 

Pytam, ponieważ mam wolną jedną licencję na Win 7 eng i chciałbym rodzicom sprezentować starego laptopa z tym systemem, ale wcześniej zaktualizować go do Win 10 PL. 

 

Czy jest to możliwe?

 

Z góry dzięki za pomoc. 

Przy użyciu tego narzędzia:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-Media-Creation-Tool,Program,Windows,65126.html

 

pobierzesz ISO z system, przed pobraniem masz możliwość wyboru języka systemu, więc przypuszczalnie nie będzie problemu ze zmianą :slight_smile:

  1. Ok, dzięki, spróbuję. Tylko że klucz jest do wersji ENG, ciekawe czy pozwoli na instalację wersji PL.

 

  1. Czyli w systemie jako takim nie ma opcji zmiany języka. To definiujemy juz na etapie pobierania ISO/aktualizacj?

W przypadku Win 10 i było chyba też w przypadku 8/8.1 (nie uzywałem tej wersji) język możesz zmienić za pośrednictwem opcji językowych dostępnych z panelu sterowania i nie jest do tego potrzebna najwyższa wersja systemu.

 

W Twoim przypadku np. aktualizujesz Win 7 EN do wersji Win 10 EN a po uruchomieniu systemu z poziomu panelu sterowania zmieniasz język na PL chyba że aktualizacja umożliwia wybranie języka na etapie instalacji (nie wiem, nie aktualizowałem  a instalacji wykonywanej ponad pół roku temu szczegółowo nie pamiętam)

Wielkie dzięki!