Win 7 hp zmiana nazwy użytkownika - mimo zmiany nazwy pamięta starą nazwę

Witam mam następujący problem. 

Opisz dokładnie:

  • co zmieniłeś (nazwę komputera, czy opis komputera?)

  • o co chodzi z tym zdalnym dostawaniem, jak podajesz login?    nazwakomputera\login? Chodzi o to, że wpuszcza staranazwa\login ?

Zmieniałem nazwę komputera z Marcin na K-2 (teraz pełna nazwa komputera i nazwa komputera jest taka sama czyli K-2) a jak wchodzę przez sieć w uruchom podając \k-2 wyskakuje okno logowania i teraz chcąc się zalogować przez login k-2 i hasło nie mogę jedynie przez Marcin i hasło

Marcin to nazwa użytkownika w tym komputerze… Do komputera logujesz się nazwą użytkownika a nie nazwą komputera, ewntualnie w niektórych przypadkach przed zmianą nazwy mogło być potrzebne wpisywanie:

marcin\marcin

 

Zmieniłeś nazwę na k-2, więc login pozostał ten sam (marcin), a czasami może być konieczne wpisanie:

k-2\marcin

nazwę użytkownika też mam k-2

ja chcę żeby było konieczne wpisanie nie k-2\marcin tylko k-2\k-2

jak to zrobić?

Masz dwie możliwości: zmienić nazwę użytkownika marcin na k-2, lub * dodać nowego użytkownika k-2

zmieniłem już nazwę użytkownika przed tym wszystkim i nadal to samo…

Przejdź do linii poleceń (po lewej Start - wpisz cmd, enter).

Wpisz:

net user

 

No i przeklej co się pojawiło.

Konta użytkowników dla \k-2

administrator Marcin

Polecenie zostało wykonane poprawnie

Widzisz tutaj użytkownika k-2? Ja tylko widzę użytkownika ‘marcin’ z uprawnieniami administratora.

no dobra ale w windowsie ustawiałem k-2 użytkownika

jak otworze start to na gorze mam marcin

Wpisz w linii poleceń:

netplwiz

 

Kliknij na użytkowniku marcin własciwości: Full name (Pełna nazwa? Nie mam PL Windowsa przed oczami) masz pewnie ustawione ‘k-2’, ale login jest nadal marcin.

Tak jest

Nazwa użytkownika jest Marcin

Imie i nazwisko k-2

zmienić marcin na k-2?

jak do tego okna można dojść przez windows a nie przez wiersz poleceń?

Tak, musisz zmienić login z marcin na k-2 - do teraz zmieniłeś tylko i wyłącznie opis konta… to jak przy mailu: możesz mieć np. k-2@wp.pl (login), ale sobie możesz opis do maili ustawić Jan Kowalski. Do tego konkretnego okna można przejść tylko z wiersza poleceń.

teraz po wpisaniu w uruchom \k-2

wyskakuje nie okno logowania lecz

system windows nie może uzyskać dostępu do \k-2

nie masz uprawnień dostępu do \k-2 skontaktuj się z adminem

A bezpośrednio do komputera? Nie siedzę koło Ciebie, napisz co zrobiłeś, jak teraz się logujesz…

Ok teraz już wszystko jest ok

po wpisaniu w uruchom \k-2

wyskakuje okno logowania i jak wpiszę login k-2 i hasło tego użytkownika to widzę udstępnione przez niego rzeczy i o to chodziło

 

lecz jak wpiszę na komputerze k-2 w wierszu poleceń net user to i administrator i gosc są puste

po zmianie w netplwiz nazwy i wejsciu ponownie netplwiz nie było żadnego użytkownika lecz po uruchomieniu komputera już jest nazwa użytkownika k-2

 

więc został tylko problem dlaczego nie ma nic po wpisaniu net user w wp

Jeszcze raz, pokaż co pokazuje net user  - przeklej.

przepraszam jest ale jakoś dziwnie bo ani pod adminem ani pod gosciem tylko obok

92eb1a2854e0.png

Tak, można.