Win 7 i Mozilla Firefox

Witam!
Bardzo bym prosił o pomoc :slight_smile: Mam Win 7 i używam przede wszystkim Firefoxa. Do niedawna system otwierał się w 26 do 30 sekund (pomiar Glary Utilities) Po aktualizacji Mozilli tej poprzedniej bo dziś znów nową zrobili jest 2min 30 Myślałem że nie zgadza się ta wersja z moim Essetem Smart Security, zaktualizowałem więc go też. To nic nie pomogło. Ale zauważyłem, że osttni i to bardzo puźno pokazuje się ikonka Esseta, i to musi mieć coś wspólnego…
Bardzo proszę, podpowiedzcie jak to zbadać? :slight_smile:

Raczej mało prawdopodobne aby system mulił przez aktualizacje firefoxa, sprawdż program speedyfox.

1 polubienie

Firefox-Pomoc-Uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami.

Speedyfox mam i stosuje ale to nic nie daje. Przed aktualizacja tez mialem te dodatki i Esseta i startowal 26sek ! a teraz Esset pojawia sie po 3 minutach.

Przyśpieszył w trybie bez dodatków, to możesz przetestować odświeżanie i na nowo zainstalować swoje 20 dodatków.

Nie miałem 20 dodatków tylko 2 Adblock Plus i Internet Download Akcelerator. Po odświeżeniu wywalił mi Adblocka a IDA wyłączył. Komp startuje teraz 1 minuta! Ale pamiętajcie, przed aktualizacją było 26sek. :slight_smile:

A co ma piernik do wiatraka?
Start systemu nie ma nic wspólnego z aktualizacją programów. Mierzysz czas uruchamiania jakimś syfem…

1 polubienie

Wymień Adblock Plus na uBlock:

Ablock Plus stracił opcje starego helpera w wybieraniu elementów do zablokowania i trudniej się wyłącza obecnie jakiś filtr z listy jak blokuje za dużo.


Jak to 64 bitowy Windows 7 to możesz zmigrować na Waterfox:

Podobno na GNU/Linux wymagał przekompilowania połowy systemu (jak się nie chciało czekać na repozytorium pewnie) ale mało ma to wspólnego z Windowsem wciąż.

Mierzę czas Glary Utilities to nie syf. Poza tym esset bardzo długo się otwiera, a dawniej tak nie było

mam 32 bit masz chyba rację zaraz zainstaluję ublocka

Robiłeś defragmentację dysku?

Robię to regularnie :slight_smile:

Wyłącz w ESET skanowanie przy uruchamianiu. Może zamień Firefoksa na PaleMoon/Waterfox/Cyberfox/Basilisk?

Tylko co przy uruchomianiu bo trochę tego jest. Bootsektor chyba nie bo to ważne! Pliki spakowane?archiwa? pocztę?Do firefoxa się przyzwyczaiłem i nie zmienię tego mimo iż to ma błędy przy współpracy na pewno z Essetem:slight_smile:

Wszystkie polepszacze systemowe to syf, który ostatecznie zamula komputer.

To zrób przywracanie systemu do momentu jak włączał się 26 sekund i zablokuj aktualizacje Firefox do 57.

https://www.download.net.pl/jak-przywrocic-system-z-punktu-przywracania/n/4516/