Win 7 i XP(oba 32 bit) do Win 8(64 bit)

Mam 2 kompy nie pierwszej świeżości, stacjonarny i laptop. Na pierwszym jest “XP”, a na laptopie “7” - oba 32 bit. Obecnie testuję 90-dniową wersję tria(64 bit)l i chyba przesiądę się na “8”, przynajmniej na stacjonarnym(Win XP). Czy mogę skorzystać z “promocyjnej” oferty(129 PLN) i zainstalować “8” 64 bit? Czy jeżeli mam 32-bitowe systemy to zostaje mi tylko 32-bitowa “8”? Czy jestem “skazany” na zakup w sklepie za 249 PLN. Do tej pory przekopałem się przez stertę informacji i jestem coraz bardziej zdezorientowany. Na stronie MS piszą, że kup za 129, ale dalej jak czytam to okazuje się, że to dotyczy nowych kompów, a jeszcze dalej, że chcąc kupić to muszę bulnąć 500 PLN. Przestałem to ogarniać, a MS mógłby się w końcu jasno i czytelnie określić. Bo nie chciał bym wydać kasy, a przy instalacji dowiedzieć się, że mój klucz licencyjny jest nieważny. Tym bardziej, że nawet na tym forum są userzy, którzy mają problem z wersją “8” i jej instalacją.

Za pośrednictwem Asystenta aktualizacji dokonasz zakupu Windows 8 Pro Upgrade (32bit) z poziomu Windows XP (32bity). Po dokonaniu płatności otrzymasz kod produktu (Windows 8 Pro) oraz link do pobrania obrazu systemu (niestety 32 bit). Z informacji otrzymanych z centrum pomocy Microsoft wynika, że:

  • asystent aktualizacji nie dokona ‘przebitowania’ systemu;

  • chcąc zainstalować wersję 64bity należy (słowa konsultanta) - zaopatrzyć się w płytkę Windows 8 Pro Upgrade x64 i zainstalować na własnym kompie, posługując się kluczem produktu zakupionym wcześniej. Jest to całkowicie zgodne z warunkami licencji.

I rodzi się kolejny problem. Skąd wytrzasnąć Windows 8 Pro Upgrade x64?

Np. Vobis

W opakowaniu znajdują się dwa nośniki instalacyjne - wersja 32-bit oraz 64-bit.

Ale tylko w przypadku zakupu Upgrade w sklepie za 249,00 :slight_smile:

Miałem taki sam problem , aczkolwiek upgrade systemu robiłem z 7 x64 a asystent upgradu pobrał mi wersję x32 , ostatecznie pobrałem z sieci wersję x64 bo płacił dwa razy nie będe i kupował płyty bo Mikrosoft jest nieudolny i nie może dać ludziom wyboru w trakcie robienia upgrade jaki system chcą pobrać i wciska na siłe wersję x32.

A nie da się pobrać wersji 64 bitowej po przez asystenta? Jedyna możliwość to kupno płyty za ponad 200 zł? Oczywiste jest to, że nie zrobi się “upgrejdu” z 32 bitów na 64 bity bo to dwie różne architektury ale Microsoft powinien dawać możliwość pobrania różnych wersji.

Nie da się pobrać, od siebie mogę dodać ze robiłem kilka prób przy użyciu komputerów moich znajomych , wszystkie były z systemami x64 , ba nawet użyłem do tego przeglądarki Internet explorer 64 bit i za kazdym razem na dysk trafiał system x32. Prawdopodobnie jest to uzaleznione od klucza produktu który w dniu wydania go przez Micro$hit został przydzielony do bazy systemów x32 i cokolwiek byś nie zrobił na dysk zostanie pobrany system x32 bo tak go identyfikuje asystent upgrade-u. Myślę że jest to świadoma monopolistyczna taktyka Mikrosoftu aby wyłudzić kolejne pieniadze od mniej zaradnych i obeznanych w temacie userów komputerów. Złodzieje i tyle. Dodać do tego można jeszcze to że niedawno w sieci pojawiła się informacja o tym ze coś takiego jak service pack ma być płatne, zbiór poprawek do nieudolnego i dziurawego systemu ma być kolejnym wydaniem systemu i mikrozłodziej zamierza nas kasować za to. Czas chyba zacząć się interesować linuksem. :stuck_out_tongue:

To jest upgrade, więc spod działającego systemu ściągasz wersję odpowiednią do zainstalowanej - masz x64 XP lub 7 - to instalator ściągnie 8 Pro x64.

Ale kupując płytkę za 63.99 + przesyłka (razem 80,80zł) otrzymujesz dwie płytki Windows 8 Pro (także zainstalujesz Windows 8 samo) x32 i x64 bit.

Przy pomocy asystenta Windows 8 pro Upgrade da się pobrać system x64! !!

Osobiście taka wersję pobrałem 15-11-2012r. Pobierałem przez Firefox-a.

ciekawe rzeczy piszesz, wczoraj próbowałem zrobić upgrade z działającego XP x64 sp2 i ten asystent upgradu nawet sie nie uruchomił, po kliknięciu w niego wyskakuje okno z jakimś warningiem i tyle… nawet nie pomaga uruchamianie go w trybie zgodności z xp x32 sp3…

Spróbuj uruchomić komputer z konta Administrator (nie konto Użytkownika z prawami administratora) w trybie awaryjnym z obsługą sieci - u mnie tylko takie rozwiązanie pozwoliło na odpalenie Asystenta.

Asystent uaktualnienia jest zwykłą aplikacja działająca pod systemem Windows - teraz uruchomiłem go pod Windows 8 Pro - i sprawdzał komputer i oprogramowanie pod względem zgodności z Windows 8 - Co wymaga przejrzenia:

Instalowanie aplikacji w celu odtwarzania dysków DVD

Aby odtwarzać dyski DVD w systemie Windows 8, może być konieczne zainstalowanie aplikacji.

Więcej informacji

Program Windows Media Center nie jest preinstalowany

Dowiedz się więcej o instalowaniu go w systemie Windows 8.

Więcej informacji

Funkcja bezpiecznego rozruchu nie jest zgodna z tym komputerem

Oprogramowanie układowe tego komputera nie obsługuje bezpiecznego rozruchu, więc nie można korzystać z tej funkcji w systemie Windows 8.

Musisz mieć coś z oprogramowaniem!

Asystenta uruchamiam bez dodatkowych uprawnień!

z Windows XP x64 sp2 nie da się zrobić uaktualnienia piszą o tym nawet na forum szpece Mikrozłodzieja. Aby zrobić upgrade z xp MUSI BYĆ ZAINSTALOWANY SERVICE PACK 3 a jak wiadomo dla wersji xp 64 bitowej nigdy nie został wydany. teraz napiszę tutaj o czymś innym co mnie bardzo zdziwiło i zarazem wprowadziło w błąd i spowodowało że sam wprowadzałem ludzi w błąd…

a więc…

Płyta z systemem Windows 8 pro x64 PL ma 3.3 GB z Windows 8 pro x32 2.6 GB przynajmniej takie wartości znalazłem w sieci.

Asystent upgradu pobrał mi na komputer system windows 8 pro x64 PL który ma 2.6 GB a w wersji x32 ledwo 2 GB co może wprowadzić w błąd aczkolwiek nie wiem gdzie się podziała różnica jaka jest między systemem kupionym w sklepie na płycie a tym kupionym przez asystenta upgradu ??

dla jasnosci pobrałem za pomocą asystenta upgradu, na różnych komputerach w8 pro w wersji x64 i x32 PL i EN i takie oto wartości przedstawiają obrazy:

Windows 8 PRO PL x32 pobrany przez asystenta upgradu:

obraz ISO zrobiony przez asystenta ma : 1.98 GB (2 082 622 KB)

po wypakowaniu otrzymujemy 1.98 GB (bajtów: 2 126 815 232)

W8 PRO PL x64

ISO : 2.62 GB (2 750 720 KB)

po rozpakowaniu : 2.61 GB (bajtów: 2 808 627 200)

W8 PRO x32 EN

ISO : 2.01 GB (2 114 494 KB)

po rozpakowaniu : 2,01 GB (bajtów: 2 160 283 648)

W8 PRO x64 EN

ISO : 2.63 GB (2 764 736 KB)

po rozpakowaniu : 2,62 GB (bajtów: 2 824 069 120)

wyszło na to że asystent tylko za pierwszym razem pobrał mi system w wersji x32 a wszystkie inne próby jakie zrobiłem na innych komputrach skończyły się powodzeniem , czyli asystent pobrał dobrą wersję językową i dobrą architekturą tylko ja mając w głowie to ze obraz wersji x64 ma ponad 3 GB myslałem ze to jest wersja x32

teraz prosiłbym aby ktoś kto zakupił system na płytce w zwykłym sklepie aby podał “wagę” zawartości bo jak widać są powazne różnice które mogą wprowadzać ludzi w błąd :slight_smile:

U mnie przez asystenta uaktualnienia: Windows 8 Pro x32PL - 1,91GB

Windows 8 Pro x64PL - 2,62GB

Na płytkach dostarczonych przez Microsoft: Windows 8 Pro x32PL - 2,34GB

Windows 8 Pro x64PL - 3,24GB

Dzięki… teraz widać że różnica jest dość duża 602Mb dla wersji x64 i 303Mb dla wersji x32 ciekawi mnie co zawierają te megabajty różnicy ??