Win 7 i XP(oba 32 bit) do Win 8(64 bit)

(bbbb1) #1

Mam 2 kompy nie pierwszej świeżości, stacjonarny i laptop. Na pierwszym jest “XP”, a na laptopie “7” - oba 32 bit. Obecnie testuję 90-dniową wersję tria(64 bit)l i chyba przesiądę się na “8”, przynajmniej na stacjonarnym(Win XP). Czy mogę skorzystać z “promocyjnej” oferty(129 PLN) i zainstalować “8” 64 bit? Czy jeżeli mam 32-bitowe systemy to zostaje mi tylko 32-bitowa “8”? Czy jestem “skazany” na zakup w sklepie za 249 PLN. Do tej pory przekopałem się przez stertę informacji i jestem coraz bardziej zdezorientowany. Na stronie MS piszą, że kup za 129, ale dalej jak czytam to okazuje się, że to dotyczy nowych kompów, a jeszcze dalej, że chcąc kupić to muszę bulnąć 500 PLN. Przestałem to ogarniać, a MS mógłby się w końcu jasno i czytelnie określić. Bo nie chciał bym wydać kasy, a przy instalacji dowiedzieć się, że mój klucz licencyjny jest nieważny. Tym bardziej, że nawet na tym forum są userzy, którzy mają problem z wersją “8” i jej instalacją.

(Michal Widlak) #2

Za pośrednictwem Asystenta aktualizacji dokonasz zakupu Windows 8 Pro Upgrade (32bit) z poziomu Windows XP (32bity). Po dokonaniu płatności otrzymasz kod produktu (Windows 8 Pro) oraz link do pobrania obrazu systemu (niestety 32 bit). Z informacji otrzymanych z centrum pomocy Microsoft wynika, że:

• asystent aktualizacji nie dokona ‘przebitowania’ systemu;

• chcąc zainstalować wersję 64bity należy (słowa konsultanta) - zaopatrzyć się w płytkę Windows 8 Pro Upgrade x64 i zainstalować na własnym kompie, posługując się kluczem produktu zakupionym wcześniej. Jest to całkowicie zgodne z warunkami licencji.

(bbbb1) #3

I rodzi się kolejny problem. Skąd wytrzasnąć Windows 8 Pro Upgrade x64?

(Agatonster) #4

Np. Vobis

W opakowaniu znajdują się dwa nośniki instalacyjne - wersja 32-bit oraz 64-bit.

(Michal Widlak) #5

Ale tylko w przypadku zakupu Upgrade w sklepie za 249,00 :slight_smile:

(olo320i) #6

Miałem taki sam problem , aczkolwiek upgrade systemu robiłem z 7 x64 a asystent upgradu pobrał mi wersję x32 , ostatecznie pobrałem z sieci wersję x64 bo płacił dwa razy nie będe i kupował płyty bo Mikrosoft jest nieudolny i nie może dać ludziom wyboru w trakcie robienia upgrade jaki system chcą pobrać i wciska na siłe wersję x32.

(daro_ufo) #7

A nie da się pobrać wersji 64 bitowej po przez asystenta? Jedyna możliwość to kupno płyty za ponad 200 zł? Oczywiste jest to, że nie zrobi się “upgrejdu” z 32 bitów na 64 bity bo to dwie różne architektury ale Microsoft powinien dawać możliwość pobrania różnych wersji.

(olo320i) #8

Nie da się pobrać, od siebie mogę dodać ze robiłem kilka prób przy użyciu komputerów moich znajomych , wszystkie były z systemami x64 , ba nawet użyłem do tego przeglądarki Internet explorer 64 bit i za kazdym razem na dysk trafiał system x32. Prawdopodobnie jest to uzaleznione od klucza produktu który w dniu wydania go przez Micro$hit został przydzielony do bazy systemów x32 i cokolwiek byś nie zrobił na dysk zostanie pobrany system x32 bo tak go identyfikuje asystent upgrade-u. Myślę że jest to świadoma monopolistyczna taktyka Mikrosoftu aby wyłudzić kolejne pieniadze od mniej zaradnych i obeznanych w temacie userów komputerów. Złodzieje i tyle. Dodać do tego można jeszcze to że niedawno w sieci pojawiła się informacja o tym ze coś takiego jak service pack ma być płatne, zbiór poprawek do nieudolnego i dziurawego systemu ma być kolejnym wydaniem systemu i mikrozłodziej zamierza nas kasować za to. Czas chyba zacząć się interesować linuksem. :stuck_out_tongue:

(Jasiek.w) #9

To jest upgrade, więc spod działającego systemu ściągasz wersję odpowiednią do zainstalowanej - masz x64 XP lub 7 - to instalator ściągnie 8 Pro x64.

Ale kupując płytkę za 63.99 + przesyłka (razem 80,80zł) otrzymujesz dwie płytki Windows 8 Pro (także zainstalujesz Windows 8 samo) x32 i x64 bit.

Przy pomocy asystenta Windows 8 pro Upgrade da się pobrać system x64! !!

Osobiście taka wersję pobrałem 15-11-2012r. Pobierałem przez Firefox-a.

(olo320i) #10

ciekawe rzeczy piszesz, wczoraj próbowałem zrobić upgrade z działającego XP x64 sp2 i ten asystent upgradu nawet sie nie uruchomił, po kliknięciu w niego wyskakuje okno z jakimś warningiem i tyle… nawet nie pomaga uruchamianie go w trybie zgodności z xp x32 sp3…

(Michal Widlak) #11

Spróbuj uruchomić komputer z konta Administrator (nie konto Użytkownika z prawami administratora) w trybie awaryjnym z obsługą sieci - u mnie tylko takie rozwiązanie pozwoliło na odpalenie Asystenta.

(Jasiek.w) #12

Asystent uaktualnienia jest zwykłą aplikacja działająca pod systemem Windows - teraz uruchomiłem go pod Windows 8 Pro - i sprawdzał komputer i oprogramowanie pod względem zgodności z Windows 8 - Co wymaga przejrzenia:

Instalowanie aplikacji w celu odtwarzania dysków DVD

Aby odtwarzać dyski DVD w systemie Windows 8, może być konieczne zainstalowanie aplikacji.

Więcej informacji

Program Windows Media Center nie jest preinstalowany

Dowiedz się więcej o instalowaniu go w systemie Windows 8.

Więcej informacji

Funkcja bezpiecznego rozruchu nie jest zgodna z tym komputerem

Oprogramowanie układowe tego komputera nie obsługuje bezpiecznego rozruchu, więc nie można korzystać z tej funkcji w systemie Windows 8.

Musisz mieć coś z oprogramowaniem!

Asystenta uruchamiam bez dodatkowych uprawnień!

(olo320i) #13

z Windows XP x64 sp2 nie da się zrobić uaktualnienia piszą o tym nawet na forum szpece Mikrozłodzieja. Aby zrobić upgrade z xp MUSI BYĆ ZAINSTALOWANY SERVICE PACK 3 a jak wiadomo dla wersji xp 64 bitowej nigdy nie został wydany. teraz napiszę tutaj o czymś innym co mnie bardzo zdziwiło i zarazem wprowadziło w błąd i spowodowało że sam wprowadzałem ludzi w błąd…

a więc…

Płyta z systemem Windows 8 pro x64 PL ma 3.3 GB z Windows 8 pro x32 2.6 GB przynajmniej takie wartości znalazłem w sieci.

Asystent upgradu pobrał mi na komputer system windows 8 pro x64 PL który ma 2.6 GB a w wersji x32 ledwo 2 GB co może wprowadzić w błąd aczkolwiek nie wiem gdzie się podziała różnica jaka jest między systemem kupionym w sklepie na płycie a tym kupionym przez asystenta upgradu ??

dla jasnosci pobrałem za pomocą asystenta upgradu, na różnych komputerach w8 pro w wersji x64 i x32 PL i EN i takie oto wartości przedstawiają obrazy:

Windows 8 PRO PL x32 pobrany przez asystenta upgradu:

obraz ISO zrobiony przez asystenta ma : 1.98 GB (2 082 622 KB)

po wypakowaniu otrzymujemy 1.98 GB (bajtów: 2 126 815 232)

W8 PRO PL x64

ISO : 2.62 GB (2 750 720 KB)

po rozpakowaniu : 2.61 GB (bajtów: 2 808 627 200)

W8 PRO x32 EN

ISO : 2.01 GB (2 114 494 KB)

po rozpakowaniu : 2,01 GB (bajtów: 2 160 283 648)

W8 PRO x64 EN

ISO : 2.63 GB (2 764 736 KB)

po rozpakowaniu : 2,62 GB (bajtów: 2 824 069 120)

wyszło na to że asystent tylko za pierwszym razem pobrał mi system w wersji x32 a wszystkie inne próby jakie zrobiłem na innych komputrach skończyły się powodzeniem , czyli asystent pobrał dobrą wersję językową i dobrą architekturą tylko ja mając w głowie to ze obraz wersji x64 ma ponad 3 GB myslałem ze to jest wersja x32

teraz prosiłbym aby ktoś kto zakupił system na płytce w zwykłym sklepie aby podał “wagę” zawartości bo jak widać są powazne różnice które mogą wprowadzać ludzi w błąd :slight_smile:

(Jasiek.w) #14

U mnie przez asystenta uaktualnienia: Windows 8 Pro x32PL - 1,91GB

Windows 8 Pro x64PL - 2,62GB

Na płytkach dostarczonych przez Microsoft: Windows 8 Pro x32PL - 2,34GB

Windows 8 Pro x64PL - 3,24GB

(olo320i) #15

Dzięki… teraz widać że różnica jest dość duża 602Mb dla wersji x64 i 303Mb dla wersji x32 ciekawi mnie co zawierają te megabajty różnicy ??