Win 7 Kamera Canon UC9500 Podłączenie do PC

Witam,

mam starą kamere Canon 9500 i kilka kaset 8mm na których posiadam kilka ważnych nagrań. Chciałbym zgrać owe nagrania na komputer. Do dyspozycji posiadam w/w kamere i kontroler FW w komputerze. Pytanie brzmi: Jak podłączyć kontroler i kamere? Kabel który dostałem wraz z kontrolerem zdaje się nie pasować. Proszę o pilną pomoc.

Potrzebny program do przechwytywania obrazu i dźwięku . (DEBUT VIDEO CAPTURE ?) Tylko od asystentów pobierania trzymaj się z daleka (D. P. także) i uważaj co instalujesz .

 

Ale jak podłączyć kamere do komputera? Bo narazie jeszcze nie jestem na etapie zgrywania tylko podłączania.

Trudno znaleźć tę twoją kamerę, ale jeśli masz w niej złącze Mini FireWire to kupujesz kabel FireWire-miniFireWire http://sklepwideo.pl/kabel_firewire_4-6_1_8m i w ten sposób podłączysz swój sprzęt bez problemu.

Właśnie taki kabel posiadam, lecz brakuje tego złącza. Jakieś inne pomysły?

Kontroler FW (~200 zł) , przejściówka USB/FW ?

Znalazłem manuala do tej kamery i tam słowa nie ma o wyjściu FW. Jeżeli jest tylko wyjście analogowe to trzeba posiadać kartę do przechwytywania video.

http://camera.manualsonline.com/manuals/mfg/canon/uc9500.html?p=22

Jaki jest koszt takowej karty?

Są na USB ~50zł ?

 

http://allegro.pl/zgrywanie-vhs-video-audio-grabber-usb-ulead-win7-8-i5037880717.html

 

Czy to na 100% pomoże w przypadku mojej kamery?

Są karty po 40zł, jakość tragiczna, te dobre pare setek kosztują, można szukać używki (szukaj na alledrogo video grabber). Jest jeszcze opcja pójścia z kamerą do fachowca i zgranie tego na profesjonalnym powiedzmy sprzęcie, ceny od 8zł za zgraną godzinę.

 

Zrezygnowałem z pomysłu zgrywania.

 

 

Może ktoś zarekomendować jakiegoś fachowca który mi z tym pomoże? Najlepiej z podkarpacia.

Jeżeli są kompatybilne wyjścia w kamerze to tak . Co do jakóści uzyskanego materiału wideo to jak napisał Ci “nic ciekawego” “cudów” nie będzie .

Witam, nawet jak kupisz taka kartę czy przejściówkę to nie wiele to pomoże. Z manuala wyczytałem, że jest to kamera Hi8, czyli zapis jest analogowy. FW czy usb wykorzystasz w kamerach cyfrowych. Potrzebny ci będzie albo tuner tv-usb albo inne urządzenie zamieniający sygnał analogowy na cyfrowy. Jeśli jesteś z Gdyni, mogę ci pomoć :wink:

Tak jak pisałem, pochodzę z podkarpacia. Najprawdopodobniej skorzystam z pomocy specjalisty :smiley: Jakkolwiek to nie brzmi.