Win 7 nie chce sformatować dysku na HP Pavilionie dv6000

Witam!

Już 3 dzień się męczę z laptopem HP Pavilion dv6000. System “siadł”, więc chciałem go sformatować, wrzucam płytę z Windows 7, tworzę partycję, gdy kliknę “Format” albo “Next” wyskakuje błąd: failed to format selected partition Error 0x80070057. Próbowałem formatować z wiersza poleceń niby formatuje, ale potem wyświetla: “format failed”. Próbowałem używać GParted ten w prawdzie sformatował, ale nic to nie dało, nadal ten sam błąd.

Brak mi pomysłów czemu tak się dzieje.

Dziękuję Wam z góry za każdą wskazówkę.

Spróbuj na początek wyjąć dysk, podłączyć do innego komputera przez USB i przeskanuj chkdsk /r lub jakimś innym programem do sprawdzania badsectorów. Prawdopodobnie z dyskiem jest coś nie tak.

A czy w laptopie, można tak sobie bezproblemowo wyjąć dysk twardy i podłączyć do kompa pod USB???

(Na marginesie dodam, że próbowałem jeszcze zainstalować Windows XP, ale ten mówi mi że: “System nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze”)

Hmmm,

Jak się już tyle męczysz to ściągnij obojętnie jakiego linuxa (może zadziała na linuxie live CD ale pewny nie jestem) i na linuxie wgraj program Virtual Box w nim wgraj Windowsa np xp bo szybko i uruchom chkdsk i nim przeskanuj twardy dysk jak program pokaże że wszystko jest ok to pisz a jak nie albo linux sie nie wgra to to napweno twardy dysk

Virtual Box : http://www.dobreprogramy.pl/Sun-xVM-Vir … 13407.html

Linux: http://www.kubuntu.org/getkubuntu/download

@pavlic - W większości laptopów demontaż dysku nie stanowi problemu. Co do podłączenia przez USB - musisz zaopatrzyć się w obudowę na dysk lub przejściówkę na USB odpowiednią do typu dysku w Twoim laptopie.

Jeśli chodzi o linuxa to mam problem z pobraniem, bo używam mobilnego internetu, który ma oczywiście limit. Zatem może poproszę kogoś o ściągnięcie.

Na razie wpadłem na trop, że to może być związane ze sterownikami SATA do mojego laptopa, tzn. szukam ich po całym internecie na razie bezskutecznie. Niektórzy piszą, żeby w BIOSie coś przestawić z SATA, ale w moim BIOSie nie ma oczywiście takich ustawień.

Może ktoś miał podobny problem ze sterownikami SATA? Czy to w ogóle możliwe, żeby Windows się nie chciał zainstalować przez nie?

Jeżeli chodzi o SATA to prawdopodobnie chodzi o ustawienie kontrolera w tryb AHCI. Najprawdopodobniej masz właśnie tak ustawiony kontroler w BIOSie (wnioskuję po komunikacie z instalki Win XP). Do Windows 7 oraz do Visty nie potrzebujesz instalować dodatkowych sterowników gdyż te systemy rozpoznają prawidłowo ten tryb pracy. Żeby zainstalować XP musisz albo znaleźć opcję AHCI w BIOSie i ustawić ją na Disabled albo opcję SATA ustawić na IDE lub w niektórych przypadkach na Legacy. Inna możliwość to instalacja sterownika z dyskietki przez klawisz F6 (tylko musisz mieć dyskietkę i napęd FDD na USB)

W niektórych PC formatach i innych gazetach komputerowych są linuxy live z płyty to sprawdź czy nie masz.