Win 7 nie potrafi znaleźć sterowników do pamięci flash (pend

Witam

Mam nadzieję, że nie powtarzam wątku - po przeanalizowaniu forum znalazłem wiele podobnych, ale niestety nic co mogło by mi pomóc.

Sprawa wygląda następująco - system windows 7 64 bit ultimate - po podłączeniu jakiegokolwiek pendrive, lub HDD po porcie USB (nie zależnie czy już kiedyś współpracował z tym systemem) pojawia się standardowy dymek informujący o poszukiwaniu sterowników do urządzenia, następnie system informuje, że owych sterowników nie może znaleźć, w związku z czym urządzenie jest widziane w menadżerze jako nie znane i nie działa. Nie pomaga żadne wyszukiwanie sterowników - do moich pendrive’ów na stronach producenta nie znalazłem żadnego oprogramowania.

Zachowują się tak wszystkie porty USB - zarówno te na płycie, jaki i te w czytniku kart. Natomiast urządzenia podłączane pod USB - myszka, klawiatura, drukarka, telefon itp. działają poprawnie. Dodam, że sprawdziłem oczywiście wszystkie pamięci na innych komputerach i wszędzie działają poprawnie - system nie ma żadnych problemów ze znalezieniem sterowników.

Bardzo proszę o pomoc i mam cichą nadzieję, że nie skończy się na reinstalu…

Próbowałeś najnowsze sterowniki do chipsetu Intela?

Czy sprawdzałeś w menedżerze urządzeń czy jest żółty znak przy którymś urządzeniu?

Aby dostać się do menedżera urządzeń:

http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc754081.aspx#bkmk_1