Win 7 nie wykrywa karty muzycznej Yamaha DS-XG

Jak w temacie.

Ściągnołem kilka sterowników do tej karty i nie widzi dalej…zainstalowałem stery do XP…niby napisał że instalacja przebiegła normalnie…i dalej nie widzi?

Nie wiem co mam zrobić?

W ustawieniach biosu trzeba zmienić wykrywanie karty dźwiękowej na automatyczną lub PCI to powinno pomóc.

Wyjmij kartę dźwiękową ze slotu i włóż ponownie (komputer musi być wyłączony).

Ściągnij najnowsze sterowniki ze strony producenta.

http://www.yamaha.co.jp/english/product/lsi/download/

Zainstaluj je w trybie zgodności z Windows XP. (patrz poniżej)

W tym celu klikasz PPM na instalator>Właściwości>(górna belka)>Zgodność>Uruchom ten program w trybie zgodności z: (w tym przypadku Windows XP Service Pack 3).

Jeśli powyższą metodą nie uda się zainstalować sterowników (aby działały poprawnie), to nie martw się, iż karta dźwiękowa jest zepsuta, ponieważ producent nie daje gwarancji, że będzie ona działała na systemie Windows 7.

Karta raczej jest dobra …bo… Win 7 zainstalowałem wczoraj jako drugi…a mam już od lat XP na którym karta chodzi bez zarzutu.

Dzięki za podpowiedź …spróbuje tej metody bo sterów trochę ściągnołem.

Dodane 20.07.2012 (Pt) 19:14

Zmieniłem w biosie zainstalowałem w trybie zgodności z XP i…nic…dalej nie widzi?!

Nie widzi bo do niej nie ma sterowników, max to XP

nie ma do niej sterowników na 7ke i nie będzie bo karta stara…

Integra pewnie gra tak samo jak ta staroć :lol:

Ja mam kartę dźwiękową ze średniowiecza, nie ma sterowników do niej na 7, a w trybie zgodności udało się włączyć dźwięk. :slight_smile:

Widzisz ja jestem muzykantem i karta Yamahy jest mi potrzebna.Wiesz co to są pliki “midi”? Otóż pliki midi odtwarzane w systemie XG (patent Yamahy) brzmią prawie jak oryginalne instrumenty po dodaniu różnych komend. Żadna inna karta dźwiękowa nie da takiego brzmienia plików midi chociaż by była najnowsza i najdroższa!

Ale dosyć o tym…mam pytanie:

Jak odblokuje w biosie integre i znajde do niej stery na 7ke …to nie będzie to kolidowało jak włączę XPka z kartą Yamahy?

Oczywiście wyłączę ją w menadżer urządzeń w XP.

Dodane 22.07.2012 (N) 14:13

TEMAT ZAKOŃCZONY.

Udało mi się …mam dźwięk z Yamahy na XP a na Win 7 z integry AC-97…wszystko gra!

Dzięki wszystkim za podpowiedzi!