Win 7 OEM dla firm

Witam, posiadam firmę chce zakupić win 7 pro OEM na allegro

http://allegro.pl/listing.php/search?st … 94&order=p

trochę tego jest … czy bez obaw mogę kupić OEM zainstalować na komputerze i używać…? W PEŁNI LEGALNIE??

Po tym artykule nie wiem jak to w końcu jest

http://www.dobreprogramy.pl/Informacje- … 15413.html

Przegrzebałem stertę tematów i artykułów i w sumie nie znalazłem konkretnej odp.

Proponuje o napisanie oficjalnego maila do Microsoft Polska bo do domu nie problem z oem ale firma jedni twierdzą że można bez kupna nowego zakupić a inni i artykuł że może być potraktowany jako pirat .

w tym sklepie win 7 oem pro

http://www.saturion.pl/index.php/produc … roduktOpis

i notka:

Tego nikt tak naprawdę nie wie, jak to jest z legalnością, nawet sam Microsoft ma sprzeczne odpowiedzi. Generalna zasada jest taka, że ważna jest nalepka z licencją na obudowie komputera.

Jeśli na komputerach jest już Windows XP lub Vista, można kupić uaktualnienie. Kosztuje tyle samo co OEM, a nawet jest do zdobycia za 200-300zł (kiedyś w Carrefurze, Komputroniku, ostatnio za 300zł widziałem w Saturnie).

A na Allegro nie opłaca się kupować. Cena ta sama co w sklepie, ewentualnie można poszukać tańszego sklepu (Windows 7 Home Premium OEM kosztuje aktualnie ok. 420-450zł, Pro ok. 550zł). Przecież na Allegro nikt taniej nie sprzeda, jak wziął z hurtowni, a sklepy narzucają 5-10% marży. Dużo taniej byłoby podejrzane, program najprawdopodobniej podrobiony (piracki).

HOME nie można mieć na firmę

elopek możesz to poprzeć jakimiś dokumentami? Ja jakoś nie znalazłem w licencji takiej informacji. Z tego co piszesz wynikałoby, że co najmniej połowa laptopów w małych (i nie tylko) firmach miałaby nielegalne systemy bo w przeważającej większości fabrycznie instalowane były systemy HOME (czy to XP czy Vista albo 7).

a OEM (w Win7 zmieniła się licencja OEM) nie można kupić dla siebie - można samemu taki zestaw przygotować ale aby używać go zgodnie z licencją należy go później sprzedać końcowemu użytkownikowi

Z której gruszki się urwałeś? Dziwię, że się przez tyle lat (od pojawienia się Windows XP HOME) ta bezsensowna opinia nadal się pojawia.

Właśnie ten post pisze na wersji HOME. Chcesz dane firmy, w której pracuję, będziesz mógł ją zgłosić w celu sprawdzenie legalności używanego oprogramowania? :wink:

Home jest edycją tańszą z powodu okrojonych możliwości tylko to :slight_smile:

Kompletna bzdura - każdą wersję systemu Windows można używać w zastosowaniach komercyjnych.

Nieprawda. Miałem podobne wątpliwości, więc napisałem do Microsoftu. Oto jaką odpowiedź dostałem:

Specjalnie wydrukowałem sobie tego maila i trzymam go na wypadek, gdyby ktoś kiedykolwiek przyczepił się do tego, ze sam kupiłem i zainstalowałem wersję OEM. Myślę, że ten mail jest niezbitym dowodem na to, że jednak wersję OEM można samodzielnie kupić i zainstalować, bo w końcu kto może wiedzieć lepiej od przedstawiciela firmy sprzedającej dane oprogramowanie, czy mogę to zrobić, czy nie.

Dodam jeszcze, że taką samą odpowiedź uzyskałem od innego przedstawiciela z infolinii MS, który zajmował się licencjonowaniem produktów tejże firmy. Na wszelki wypadek kilka dni później wysłałem jeszcze maila żeby po prostu taką informację mieć na piśmie w razie czego.

Są to dość świeże informacje - cytowanego wcześniej maila otrzymałem 28.10.2010 r.

Nie ma co się więc zastanawiać, można kupować. W końcu pewniejszych informacji, niż od pracowników MS nie uzyskamy :slight_smile:

BTW: Nie ma co kupować Windowsa na Allegro. Kilka dni temu kupiłem wersję Ultimate, która okazała się podróbką. Mało tego, była to tak doskonała podróbka, że praktycznie nie do odróżnienia od oryginału. Nawet hologramy były perfekcyjne! Jakby tego było jeszcze mało…normalnie się aktywował numerem seryjnym. Dopiero sprawdzenie numeru seryjnego przez pracownika MS wykazało ze klucz pochodzi z subskrypcji MSDN… Ja najtaniej Windowsa znalazłem na morele.net