Win 7 OEM - dylemat

zakupiłem przed kilkoma miesiącami oryginalnego wina OEM od legalnego dystrybutora. W systemie mam 2 hdd, zainstalowałem, nakleiłem naklejkę i byłem happy

teraz stoję przed problemem. czy jeżeli dysk, na którym mam wina oddam ojcu (bo tak planuję) i zrobię swieży install mojego systemu na drugi HDD to czy ten OEM sie aktywuje bez problemu? czy lepiej unikac w ogole takiego ruchu? oczywiście dodam że ten pierwszy dysk który oddam pójdzie od razu pod format.

Powinien sie bez problemow aktywowac.

Winda aktywuje ci się bez problemu.

OEMy przypisywane są do płyty głównej. if( mobo == const ) aktywacja = 1;

Aktywacja przypisana jest do całej konfiguracja nie tylko do samej płyty… Dołożenie komponentów nie powoduje konieczności ponownej aktywacji. Wymiana tych mniej istotnych do pewnego stopnia też. Jednak jeśli przekroczysz pewien poziom modyfikacji to nawet na tej samej płycie głównej możesz zostać zmuszony do ponownej aktywacji. Spróbuj zmienić procesor, dysk i grafikę…

:roll:

Nie powinno być problemu, ponieważ system na licencji OEM przypisuję się do płyty głównej, a nie do twardego dysku.

Po wymianie wszystkiego poza gpu i mobo na starym pececie cały czas mam XPHE i jest aktywowane. W licencji nie ma przypadkiem nic napisanego o przypisaniu do mobo a nie do konfiguracji?

nie będzie żadnego problemu. Sam kupiłem w tym tygodniu nowy dysk do laptopa. Tamten sprzedałem. Zainstalowałem system na nowym i aktywnował się bez problemu.

Głównie w Oemie chodzi o płyte główną a reszta jak dysk , pamięć , napęd modyfikujemy do woli :slight_smile:

Zgadza się. Modyfikujemy do woli, ale takie modyfikacje mogą wymagać ponownej aktywacji. Wielokrotnie musiałem ponownie aktywować system po wymianie samego dysku twardego. Oczywiście aktywacja przechodziła bez problemu.

:roll:

Zamiast nowej instalacji, możesz przeklonować system ze starego dysku na nowy, wówczas nie powinno być problemu z aktywacją, gdyż klonujesz na nowy dysk już aktywowany system, dodatkowo będziesz miał wszystkie zainstalowane programy, więc nawet jeśli system będzie coś marudził, to aktywujesz na nowo, a przynajmniej na czasie zaoszczędzisz. Stary dysk potem sformatujesz i dasz ojcu.

Pozdrawiam!

Ale win może robić jakieś problemy przy wymianie płyty? Czy po prostu wystarczy aktywować na nowo i po sprawie? Bo raczej się nie spotkałem nigdy z jakimiś problemami… ale i 7ki nie instalowałem

Po wymianie plyty glownej na inna niby nie powinien sie juz chciec aktywowac, ale prawde mowiac chyba nikt do konca nie wie jak to jest. Oczywiscie zgadzam sie ze wszytskim tym co inni napisali wyzej, ale z drugiej strony sam mialem taki przypadek ze juz aktywowana Viste (tez OEM) zainstalowalem na wlasciwie zupelnie innym komputerze- stary zostal doslownie tylko procesor i jeden z dyskow, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu system aktywowal sie bez najmniejszych problemow.

Godlike , Na tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Dostosuj swojego posta do tej zasady.