Win 7 pożera miejsce po instalacji

Re: Za mało miejsca na dysku Windows 7

Post przez lu_ko » 11.12.2012 (Wt) 21:28

witam :slight_smile:

mam taki “problem” tzn. mam HDD 500GB, przy instalacji Win 7 robie partycje, 100GB system, 250GB inna partycja i 150GB inna, po zainstalowaniu win 7 ultimate 64bit na dysku systemowym pokazuje mi, ze wolny obszar to 65GB a system zajmuje tylko 11GB wiec logicznym by bylo, ze powinno pokazywac ok. 89GB wolnego :roll: instalowalem juz kilka ray system, partycje rozne robilem i dalej to samo :shock: ktos pomoze i powie czym to moze byc spowodowane? :lol:

P.S. wiem, ze producent podaje 500GB a w rzeczywistosci jest 470GB ale oprocz tego ubytku jest ten, o ktorym pisze i to dziwny ubytek bo na HDD nie ma nic oprocz sysetmu :expressionless:

doliczyłeś do tych 11GB plik pamięci wirtualnej i plik hibernacji? domyślnie są ukryte

btw mój folder WIndows (win7 x64 pro) zajmuje 22GB, dwa razy więcej niż twój ;p

i jeszcze folder System Volume Information (również ukryty), przechowuje on dane do przywracania systemu - czasami może też dużo zajmować.

Polecam zainstalowanie programu np TreeSize (darmową wersje) i on ci pokaże, co ci tyle miejsca zabiera.

w sumie to nie doliczalem #-o tylko mnie to zastanawia czemu tak sie stalo ale tez nie podejrzewlem, ze hibernacja i wirtualna zajmuja 20GB :o nie wiem czy dobrze kojarze ale jak duzo ramu i grafika ma duzo pamieci to wieksza pamiec wirtualna? mam 16GB ram i 2 GB grafika :roll:

Przy 16GB ramu plik hibernacji zajmuje 12GB (to do niego jest zrzucana zawartość pamięci jak komputer przechodzi w stan hibernacji).

A plik wymiany to zależnie jak masz ustawiony (przy czym jak windows sobie sam nim zarządza to może być różnie).

taka “pierdola” zamet wprowadza :expressionless: dzieki kolego za uswiadomienie =D> pozdrawiam :wink: