Win 7 problem z directx 11

mój pc tablet hp tc 4200 został zakupiony używany , niestety win 7 który jest jedynym po xp tab edition który obsługuje dotykowy ekran ma “fabrycznie” zainstalowany directx 11. Problem w tym że moja intelowska karta graficzna obsługuje tylko 9.0c z racji tego ,że na komputerze jest directx 11 komputerek stwierdził ,że przyspieszenia directx są niedostępne co bardzo mnie irytuje bo “jakaś” gra powinna na tym złomku ruszyć a tymczasem nawet taka gra jak “tibia” (uruchomiłem tylko do testów) ma problemy z grafiką . Moje pytanie brzmi jak zamienić directx 11 na 9.0c , z góry zaznaczam , że podejmowałem już próby instalowania starszych wersji directx’a . Zmiana systemu windows na xp home / proffesional też nie wchodzi w grę bo na stronie hp są sterowniki tylko pod xp tab. edition , którego zainstalować nie mogę ponieważ wersja win xp tab edition jest sprzedawana już na netbooku (ja otrzymałem komputer bez systemu operacyjnego, nie ma też żadnej naklejki z kluczem ) proszę o jak najprostsze wytłumaczenia i odpowiedzi ponieważ jestem zielony w tych sprawach

![-o<

zainstaluj od nowa sterowniki graficzne i najnowszą wersje dx-a.

na wszystkich starych kartach pod Win Vista i W7 system pokazuje “DX 11” ale faktycznie działa DX9 lub 10.

Nie zmienisz DX 11 na 9 w windows 7 ale przypuszczam, że możesz zainstalować directX 9. Moje przypuszczenie bierze się stąd, że kiedyś w pliku readme.txt do jakiejś gry, nie pamiętam już jakiej, było napisane, że użytkownicy Windows 7 powinni w razie problemów zainstalować dodatkowo DirectX 9

wszystkie sterowniki już instalowałem , na drx 11 też instalowałem 9.0c i nic to nie dało

Jeśli siedzi tam Intel GMA 900 na czipsie intel 915, to wiele nie poradzisz. Tak na prawdę ta “grafika” nie obsługuje T&L, Shaderów, a ten DirectX 9 to chyba tylko programowo a nie sprzętowo.

Powtarzam, programowo. Nie ma sprzętowych Pixel Shaderów, tylko sterownik przerzuca obliczenia do CPU.

A teraz najciekawsze: nie ma oficjalnego sterownika Intela, do systemów nowszych od XP. Nawet do Visty. Chociaż te od Microsoft pozwalają teoretycznie na Aero. W praktyce to sam windows jest sporym obciążeniem dla twojego tabletu, żeby jeszcze za gry się zabierać. Nawet stare.

Jeśli doinstalowywałeś już http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12426.html

to nic innego nie da się zrobić. DirecX11 jest zbyt przywiązany do windows 7, więc nie da się go usunąć.

w takim razie czy jest inne wyjście ?? , czy win xp proffesional / home po zainstalowaniu sterów na xp tab obsłuży dotykowy ekran ?

Można spróbować. Przy czym lepiej XP Prof- bo ponoć na takiej wersji op-arty był XP Tablet PC Edition.

Po instalacji zrobić windows Update i poinstalować komplet sterowników z tej stronki:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … nvOID=1059

Tak, sterowniki HP dla XP Tablet PC Edition zainstalować na XP Professional (koniecznie max. zaktualizowanym). Koniecznie najpierw poprawki. Jeśli domyślnie nie będzie rozpoznawał internetu, to zainstaluj wyłącznie sterowniki do czipsetu i karty sieciowej. Potem poprawki do systemu, a na koniec resztę sterowników. Zwłaszcza sterownik sp29113.exe zapowiada się nieźle.

heh i tutaj mój kolejny problem xD jestem posiadaczem jedynie oryginalnego xp home edition :confused: , próbowałem ściągać z torrentów xp proff no ale nowość to nie jest i ciężko znaleźć taki który jeszcze “żyje”. zamierzałem potraktować kompa home edition i legalizatorem … i dopiero zabrać się za stery . czy mogę tak zrobić ?? “zapowiada się nieźle” czyli twoim zdanie jest szansa że ten “komp” zacznie działać ?

Daj spokój legalizatorom. Jeśli masz XP Home legalny, to spróbuj na nim.

ok :slight_smile: to pójdzie szybciej . szkoda tylko że muszę instalować z pendrive :confused: . jaka jest szansa że to zadziała ?

Dodane 18.07.2011 (Pn) 18:04

komputerek już po formacie , internet działa i w jakiej kolejności instalowaćte stery ??

Dodane 18.07.2011 (Pn) 19:09

wszystko zainstalowane , wszystko działa tylko nie dotykowy ekran :confused: coś się z tym da zrobić ??

Sterowniki Wacom-a instalowałeś?

wszystkie instalowalem

i nic po prostu win xp nie nie obsługuje w ogóle dotyku , z tego co wyczytałem tylko xp pro ma coś takiego