WIN 7 Professional x64 - tryb emulacji 32bit

Witam.

Czy WIN 7 Professional x64 posiada 32bitowy tryb emulacji? Co znaczyłoby, że mógłbym zainstalować programy 32bitowe. Jeśli tak ty czy wszystkie programy działają bez zarzutu.

Posiada,64 bitowe muszą być sterowniki,np. Firefox uruchomi ci się pod nazwą firefox32.exe - jest to informacja,że program działa w 32 bitowym trybie

Dobrze, wiem, że są 2 foldery w Program files, jeden x64, drugi x86.

A czy jeśli program jest 32 bitowy to Winows sam wie gdzie ma zainstalować ten program 32bitowy czy ja muszę zwracać uwagę w jakim folderze zainstalować?

niestety nie wszystkie programy działają bez problemu.

U mnie wszystko działa ok no chyba że jakieś stare pierdoły pod dosa to akurat mają spory problem.

różnie to z tym bywa. w moim przypadku ostatnio nie mogłem uruchomić różnego rodzaju oprogramowania do urządzeń bardziej specjalistycznych w moim przypadku był to spektrofotometr. plus kilka innych aplikacji. Problem niezbyt często spotykane ale się zdarza.

Ponawian to pytanie:

I kolejne:

Czy te programy które są dedykowane na WIN7 32bit to chodzą bez problemu w tej emulacji 32bitowej czy również zdarzył się jakiś problem z jakimś programem?

tak jak napisałem problemy się zdarzają. Może niezbyt często ale tak. Zależy co używasz teraz lub w przyszłości będziesz używał.

tak dokładniej rzecz mówiąc, to nie firefox32.exe tylko firefox.exe*32

Tak, Windows 7 x64 automatycznie instaluje 32bitowe aplikacji do program files x86, a 64bitowe automatycznie lądują do program files x64.

Programy chodzą bez problemu pod 64bitowym W7, nawet te 32bitowe. Chyba, że to jest jakaś stara wersja programu lub gry, nieprzystosowana do vista/w7

i tu się mylisz. Bo są programy które działają po vistę i 7 32-bitową a nie działają pod win 7 64. Tak więc takie programy istnieją dlatego nad zakupem 64 bitowej wersji należy się zastanowić poważnie bo może nas spotkać nieprzyjemna niespodzianka jeśli nie teraz to w przyszłości.

Nie będą chodziły programy, które w jakiejś tam części wykorzystują jeszcze 16-bit.

Osobiście miałem problem tylko z konwerterem wideo, ale bez problemu znalazłem działający zamiennik.

Przecież 64-bit to przyszłość ;]

przyszłość tak tylko co zrobić gdy chociażby jeden program nie działa którego nie da się w żaden sposób zastąpić? wtedy pojawia się problem

Tylko że ten komputer może doczekać czasów, kiedy już nie znajdziesz programów 32-bit ;p

systemy 64-bit to teraźniejszość, a nie przyszłość.

win8 tylko 64 lub 64 i 128… win9 tylko 128 lub… :idea:

tyle że na chwilę obecną pojawił się dopiero win 7 i ciągle popularny jest win xp tak więc nie ma co tak wybiegać w przyszłość. wszystko zależy do czego będzie komputer wykorzystywany.

ile jest tych programów? niewiele.

po to właśnie Microsoft zrobił tryb XP dla Windows 7

niewiele ale bardzo często tego jednego nie da się zastąpić żadnym innym. A co wspólnego ma tryb xp jeśli chodzi o ten temat? nie mówimy o programach które działają pod win 7 32-bit a 64 już nie

Wtedy można skorzystać z tego trybu, działa on na zasadzie maszyny wirtualnej z zainstalowanym Windows XP. Jeśli się nie mylę, to zawsze 32-bit.