WIN 7 Professional x64 - tryb emulacji 32bit

(Ramoses7) #1

Witam.

Czy WIN 7 Professional x64 posiada 32bitowy tryb emulacji? Co znaczyłoby, że mógłbym zainstalować programy 32bitowe. Jeśli tak ty czy wszystkie programy działają bez zarzutu.

(Johny) #2

Posiada,64 bitowe muszą być sterowniki,np. Firefox uruchomi ci się pod nazwą firefox32.exe - jest to informacja,że program działa w 32 bitowym trybie

(Ramoses7) #3

Dobrze, wiem, że są 2 foldery w Program files, jeden x64, drugi x86.

A czy jeśli program jest 32 bitowy to Winows sam wie gdzie ma zainstalować ten program 32bitowy czy ja muszę zwracać uwagę w jakim folderze zainstalować?

(sosen86) #4

niestety nie wszystkie programy działają bez problemu.

(PaPuX) #5

U mnie wszystko działa ok no chyba że jakieś stare pierdoły pod dosa to akurat mają spory problem.

(sosen86) #6

różnie to z tym bywa. w moim przypadku ostatnio nie mogłem uruchomić różnego rodzaju oprogramowania do urządzeń bardziej specjalistycznych w moim przypadku był to spektrofotometr. plus kilka innych aplikacji. Problem niezbyt często spotykane ale się zdarza.

(Ramoses7) #7

Ponawian to pytanie:

I kolejne:

Czy te programy które są dedykowane na WIN7 32bit to chodzą bez problemu w tej emulacji 32bitowej czy również zdarzył się jakiś problem z jakimś programem?

(sosen86) #8

tak jak napisałem problemy się zdarzają. Może niezbyt często ale tak. Zależy co używasz teraz lub w przyszłości będziesz używał.

(silvver) #9

tak dokładniej rzecz mówiąc, to nie firefox32.exe tylko firefox.exe*32

Tak, Windows 7 x64 automatycznie instaluje 32bitowe aplikacji do program files x86, a 64bitowe automatycznie lądują do program files x64.

Programy chodzą bez problemu pod 64bitowym W7, nawet te 32bitowe. Chyba, że to jest jakaś stara wersja programu lub gry, nieprzystosowana do vista/w7

(sosen86) #10

i tu się mylisz. Bo są programy które działają po vistę i 7 32-bitową a nie działają pod win 7 64. Tak więc takie programy istnieją dlatego nad zakupem 64 bitowej wersji należy się zastanowić poważnie bo może nas spotkać nieprzyjemna niespodzianka jeśli nie teraz to w przyszłości.

(pio_95) #11

Nie będą chodziły programy, które w jakiejś tam części wykorzystują jeszcze 16-bit.

Osobiście miałem problem tylko z konwerterem wideo, ale bez problemu znalazłem działający zamiennik.

Przecież 64-bit to przyszłość ;]

(sosen86) #12

przyszłość tak tylko co zrobić gdy chociażby jeden program nie działa którego nie da się w żaden sposób zastąpić? wtedy pojawia się problem

(pio_95) #13

Tylko że ten komputer może doczekać czasów, kiedy już nie znajdziesz programów 32-bit ;p

(kid_m) #14

systemy 64-bit to teraźniejszość, a nie przyszłość.

win8 tylko 64 lub 64 i 128... win9 tylko 128 lub... :idea:

(sosen86) #15

tyle że na chwilę obecną pojawił się dopiero win 7 i ciągle popularny jest win xp tak więc nie ma co tak wybiegać w przyszłość. wszystko zależy do czego będzie komputer wykorzystywany.

(silvver) #16

ile jest tych programów? niewiele.

po to właśnie Microsoft zrobił tryb XP dla Windows 7

(sosen86) #17

niewiele ale bardzo często tego jednego nie da się zastąpić żadnym innym. A co wspólnego ma tryb xp jeśli chodzi o ten temat? nie mówimy o programach które działają pod win 7 32-bit a 64 już nie

(Kpc21) #18

Wtedy można skorzystać z tego trybu, działa on na zasadzie maszyny wirtualnej z zainstalowanym Windows XP. Jeśli się nie mylę, to zawsze 32-bit.