Win 7 sparaliżowany przez 15-30min. po uruchomieniu


(Lynx Pl) #1

Witajcie,

Mam następujący problem, który przedstawia się następująco:

Jakiś czas temu zainstalowałem dużą, choć leciwą już grę- znany ruski symulator lotu- którą po wypróbowaniu odinstalowałem. Po tej dezinstalacji zaczęły się dziać dziwne rzeczy w mym komputerze. Otóż, jak wspomniałem w tytule tematu, komputer po włączeniu i zalogowaniu się jest w zasadzie sparaliżowany od 15 do 30 min. Ów paraliż objawia się tak, iż poza korzystaniem z samego Windowsa i aplikacji z nim zintegrowanych, żaden program użytkowy (Office, AutoCAD itp.) nie daje się uruchomić. Tzn. niby się otwiera program- pojawia się baner z nazwą programu- ale właściwe okna się nie otwierają i w menadżerze zadań wyświetla się jako "brak odpowiedzi".

W tym samym czasie, w obszarze powiadomień, ikonka "wykrywania sieci" zastyga w symbolu aktywnego wyszukiwania, ale nie jest animowana, czyli jakby ta usługa zawieszała funkcjonowanie systemu. Przeglądałem dzienniki zdarzeń i jest tam co następuje:

Po upływie wspomnianych 15-30 min. "wykrywanie sieci" przestaje mulić, wskazuje stan faktyczny i komputer wraca do normy. Później nie dzieje się już nic złego. Dzieje się tak po każdym uruchomieniu komputera od zera. Skanowałem komputer MS Essentialem i Malwarebyte'm, ale nic nie wykryły.

Poniżej logi OTL i Extrasa:

OTL: http://wklej.org/id/842717/

Extras: http://wklej.org/id/842718/

Zanim podjąłem się samodzielnej próby zaradzeniu tej sytuacji, zawsze po tym czasie "zamulania" pojawiało się okno "otwórz za pomocą" pliku służącego do rejestracji w/w gry w necie, która to znajdowała się w Autostarcie. Gdy dotarłem do tego faktu pousuwałem wszystko z Autostartu i na jeden raz pomogło. Potem znowu to samo, tyle że nie pojawia się już okno "otwórz za pomocą" do tego pliku.

Czy ktoś potrafi wyjaśnić o co chodzi? Bo nie wygląda to na wirusa ale jest uciążliwe.

Z tego powodu też zadecydowałem się na umieszczenie tego w dziale bezpieczeństwo. Jeśli to zły wybór, proszę o przeniesienie do właściwego działu.


(Marcin1025) #2

office oryginalny?


(Lynx Pl) #3

Tak, a skąd takie pytanie?


(Łukash) #4

Wykonaj czysty rozruch : http://support.microsoft.com/kb/929135/pl , sprawdź czy również występuje problem. Dodatkowo wyeksportuj pełną listę autostartu za pomocą Autoruns : http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Pr ... 13208.html > File > Save >Zapisz raport > spakuj i wstaw tu : http://www.zippyshare.com/ ,daj linka.

Przy okazji - uruchomianie tych usług nie jest niezbędne, można je śmiało wyłączyć bo przydają się tylko w jasno określonym celu.


(Lynx Pl) #5


(Łukash) #6

Ważną sprawą jest to czy podczas czystego rozruchu też występuje problem, wykonaj i odpowiedz bo inaczej to działanie po omacku....

Autoruns i zakładki Logon/Explorer/Internet Explorer, odznacz wszystkie wpisy nie podpisane jako Microsoft pod kolumną "Publisher" ,restart systemu - napisz czy coś to dało.


(Lynx Pl) #7

Hm. Sam pomajstrowałem z Autorunsem i wydaje się że znalazłem przyczynę, po problem zniknął. Winny był sterownik czy obraz poprzedniej drukarki. Odhaczenie go-wydaje się trwale- rozwiązało problem. Dzięki za pomoc i tak.