Win 7 uaktualnienie reinstalacja

PC 4 lata (Vobis) Vista HP x32 na ukrytej partycji, naklejka z kodem aktywacyjnym systemu,

około rok temu, zainstalowałem tzw. uaktualnienie (Win 7 x64 HP zielone pudełko ok. 250 zł.), w środku kod aktywacyjny.

Vista “została?” w katalogu Windows,old,

… pytanie

Czy mogę legalnie zrobić tzw. “czystą instalkę” ( w pudełku są wersje 32 i 64 ) Win 7 x64 HP z pominięciem recovery Vista i zrezygnować z Visty. Czy to jest legalne i który kod aktywacyjny użyć ten na PC (Vista) czy ten z pudełka Win 7 ???

Pozdrawiam Uczeń Franek.

Tak jest legalne, i aktywujesz kodem z pudełka, (sticker z Viśty musi pozostać na obudowie komputera).

ad. fiesta Moderator,

… za szybką, jednoznaczną i cenną dla mnie odpowiedź,

ogromne dzięki,

Pozdrawiam Uczeń Franek.

Co rozumiecie pod nazwą “pudełko”?

Czy opisujecie tutaj wersje BOX czy OEM?

… ( wiem, że “box” może mylić z licencją pełną )

no właśnie, na zielonym pudełku jest niestety w lewym górnym rogu napis “Aktualizacja”. Stąd moje wątpliwości. Z drugiej strony robie przecież reinstalacje na tym samym komputerze ( bez żadnych modernizacji sprzętowych ). Więc jak ? legane czy nie ?. Oczywiście rozumiem, że w dalszym ciągu po “czystej reinstalacji” mam wersje OEM.

Uczeń Franek.

Jest to legalne sam mam takie uaktualnienie jedyne co musisz pamiętać to żeby poprzednia wersja systemu była zainstalowana bo instalator to sprawdzi :slight_smile:

ad pysiu,

… no i wlaśnie w tym problem,

jak raz zainstaluję win 7 na czysto ( jest tam w katalogu windows.old stara Vista ) to w razie gdy ponownie będę chciał reinstalować Win 7 na “czysto” to już nie będę mógł ponieważ nie będzie tam śladu po Vista.

… z Waszych wypowiedzi wynika, że czystą instalkę win 7 można zrobić jako aktualizację tylko jeden raz.

Dziękuję za wszystkie sugestje i odpowiedzi.

Uczeń Franek.

ten katalog odczyta jako system poprzedni a możesz aktualizować w kółko swój komputerek wybierając czystą instalkę :slight_smile:

bo gdyby dysk twardy nie zawierał systemu poprzedniego to zainstalujesz tylko do momentu wprowadzenia klucza bo niestety ale klucz nie będzie pasował :slight_smile: sam to miałem :slight_smile:

Ja nie nakładałem na Viste tylko podczas instalowania Win7 kazałem sfrmatowac poprzedni system bo miałem tam totalny bałagan.

Win7 pięknie się zainstalował i aktywował.

I co teraz?

Jak mi padnie to już drugi raz nie da się zainstalować…etc?

Formatowanie systemu ??

Zaiste ciekawe.

Nawet jak sformatowałeś partycje systemową, jeżeli miałeś legalną Vistę, i legalny upgrade do wersji Win 7, po zachowaniu warunków o których mowa powyżej masz nadal legalny system.

Komputer był kupiony w hipermarkecie wraz z preinstalowaną Vistą, więc legalny

Win7 kupiony w komputerowej firmie na fakturę więc legalny.

Tyle że nie był to upgrade który jest tańszy lecz wersja OEM która jest droższa, bo konkretnie zapłaciłem 450 zł.

Ja nie upgradowałem tylko zaktualizowałem. (zamiana systemu na wyższy)

Generalnie to nie chodzi o legalność lub nie systemów, tylko czy to wszystko jest zgodne z treścią licencji gdzie wmawia nam się iż tylko firmy komputerowe mogą OEM Win7 montować na komputerach.