Win 7 Ultimate 32-64 bit BOX - Pytanie o licencję

Witam!

Proszę o wyjaśnienie mi pewnej sprawy.

Myślę o kupnie Win 7 Ultimate 32-64 bit w wersji BOX. Jak sama nazwa wskazuje, są tam 2 płytki instalacyjne (32 i 64 bity). Moje pytanie brzmi tak:

Czy mogę zainstalować te 2 wersje jednocześnie na 2 komputerach (na jednym 32, a na drugim 64)? Wydaje mi się, że powinno tak być, bo w końcu za obie zapłaciłem, ale - jak znam życie - Microsoft za skąpy jest na takie rozwiązanie… Ewentualnie, czy mogę zainstalować te 2 wersje jednocześnie na jednym komputerze.

P.S.

Odpowiedzi w stylu “Google nie boli” nie są mi potrzebne. Forum jest po to, by na nim zadawać pytania i szukać odpowiedzi, inaczej wystarczyłoby do szczęścia samo Google…:slight_smile:

Z góry dzięki!

licencja jest na 1 instalacje albo 32 abo 64 bit

No dobra, a na 2 partycjach/dyskach tego samego komputera?

wcale się nie dziwie że nie nie chce się tobie googlać skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, zgodnie z licencją możliwa jest tylko jedna instalacja, nawet na 1 komputerze nie będziesz w stanie aktywować obu systemów

senedoo , wyszukiwarka na forum DP nie boli - było o tym na forum wiele razy napisane.

Zapłaciłeś za jedną licencję/prawo do użytkowania systemu (nie kupiłeś systemu, nie jesteś jego właścicielem), a nośniki (płytki DVD) są tylko dodatkiem do tej licencji - nośnika może nie być a system byś wtedy ściągnął z serwera Microsoftu.

Wyszukiwarka rzeczywiście nie boli (a ja się, głupi, bałem…!) ale w wyszukanych tematach jest taki bajzel, że miesiąc można szukać konkretnej odpowiedzi - dlatego założyłem ten wątek. Ale odpowiedz mi - jeśli potrafisz - na takie pytanie: Instaluję z BOX’a wersję 32 bit, aktywuję, pracuję przez tydzień i wywalam dziada na śmietnik. Następnie instaluję wersję 64 bit, aktywuję, pracuję i - wywalam do śmieci, bo mi się nie podoba. No a potem (z braku innego pomysłu), instaluję znowu wersję 32 bit (i tak powtarzam te manewry w kółko wiele razy) - i jak to jest wtedy z aktywacją i licencją??? Tutaj ważna może być interpretacja licencji - były na ten temat całe dyskusje w sieci 2 lata temu. Acha, nawiasem mówiąc, nie mogę jakoś znaleźć EULA do tej wersji w sieci; Na stronie Mikrego są tylko dostępne jakieś pierdoły (albo ja ślepy jestem :))

P.S. A to, co napisałeś w komentarzu, jest oczywiste, i nawet ja, który nie umiem czytać ze zrozumieniem, jarzę ten temacik.

To poczytaj może warunki podczas instalacji systemu, a nie bezmyślnie klikaj Dalej i Akceptuje

Jeśli takie manewry będziesz powtarzał - nic się nie stanie, system jest używany według licencji, więc wszystko się zgadza. Jednocześnie, na jednym kluczu, może być jedna wersja systemu zainstalowana.

No chyba, że ten BOX jest wielostanowiskowy, chociaż na taki wydatek to się raczej firmy kuszą, a nie szary Kowalski :wink:

partycja jest traktowana jako osobne stanowisko, nie, nie można.

jesli tak instaluje na przemiana wersje posiadając aktualnie zainstalowaną jedną wersję na stanowisku to możesz tak robić tyle razy ile Ci się podoba, problemów z licencją nie będzie.

nie możesz znaleźć EULA…

proszę: http://www.microsoft.com/About/Legal/EN … fault.aspx

@Hitm3n

Może nie doczytałeś, że ja dopiero MAM ZAMIAR kupić ten system i dlatego pytam zawczasu.

Czytaj ze zrozumieniem, że użyję bardzo popularnej wśród różnych analfabetów mantry…

Dodane 29.01.2011 (So) 14:53

Dzięki niezDarek, krótka i konkretna odpowiedź.

Niestety muszisz zmienić jeden wyraz w tym co napisałeś. Musisz zamienić “używany” na “zainsatalowany”. To, że systemy zainstalowane na dwóch partycjach nie mogą być jednocześnie używane nie ma tu najmniejszego znaczenia. Liczy się to, że zamiast jednej dozwolonej kopii wykonałeś dwie (instalacja na dysku to wykonanie kopii).

:roll:

Post usera itius jako OT- KOSZ