Win 7 vs xp home

Moje pytanie dotyczące tych 2 systemów jest bardzo proste a mianowicie który z nich jest lepszy w mojej sytuacji. Za kilka dni będę posiadał komp stacjonarny za ok 2000 zł czyli procek i5 4gb ramu i tak dalej i teraz chciałbym wiedzieć czy duzo trace na wydajności komp czy w ogóle trace instalujac na takim komputerze win xp home (takiego posiadam kupionego) i jestem juz do niego przyzwyczajony .Z góry dzięki za odp

Głupie pytanie. Czemu na nowym komputerze chcesz instalować kilku letni system operacyjny?

Windows 7 64bit jest obecnie najlepszym wyborem

XP to przeżytek mający prawie 10 lat. Najlepszy jest, tak jak powiedział Błażej , 7 x64. Czasem warto porzucić takie przyzwyczajenia i wziąć coś bardziej przyszłościowego. 7 jest intuicyjna, więc nie będzie problemów z przyzwyczajeniem się ;).

Win7 64 bity,a dacie mu póżniej linki do sterowników np.drukarki ,kamerki ? Jeśli już Win7 to 32-bity.XP jest ciągle objęty opieką techniczną Microsoftu i jeszcze długo będzie,dłużej niż Vista.Skoro masz własnego XP zainstaluj go,zawsze możesz doinstalować Win7.

Win7 ma wbudowany dość spory zasób sterów. Co do drukarek w większości działają stery z xp, natomiast kamerek nie testowałem ;]

dlaczego chce zainstalowac stary system ? Ponieważ mam go na stanie oryginalnego i nie specjalnie widzi mi się wydywac kolejne 400 zyta tylko dlatego bo ten jest nowszy nadal nikt mi nie powiedział czy trace cos ważnego instalując XP. Głównie chodzi mi to o ogólna wydajność czy np crysis będzie chodził lepiej na win 7 czy na xp !

Na 7 w Crysisie gra będzie miała o wiele lepszą grafikę ze względu na nowszego DirectX. Coraz więcej gier będzie wymagało przynajmniej DirectX w wersji 10, a tej wersji XP już nie obsłuży.

Windows 7 x64 bez problemu obsłuży 4GB RAM i więcej, a XP x86 do około 3,5GB.

Proszę Cię. Ja nie miałem problemów ze sterownikami do Windowsa 7 x64 do drukarki, która ma ponad 8 lat. Poza tym w czasach, kiedy systemy 64 bitowe są już tak popularne dziwny byłby brak sterowników do jakiegokolwiek nowego urządzenia do systemu x64. Do tych starszych też są sterowniki w wersji 64 bitowej.

Wyżej powiedziałem, DirectX. Do tego wsparcie MS, coraz więcej programów wychodzi pod Vistę i 7, od XP powoli się odchodzi. Nie ma co się cofać do tego systemu.

na nowym kompie już pewnie nie dopasujesz sterowników do nowych urządzeń jak będziesz miał xp.Z laptopami jest największy problem bo mają wszystko zintegrowane pod viste a teraz pod windows 7

Sterowniki powinny być w 7, a jak nie to do ściągnięcia przez Microsoft Update. Ale trzeba najpierw wypróbować (jakiś trial? kiedyś były…) i upewnić się, czy wszystko działa.

Windowsa w wersji OEM nie powinno się przenosić na nowy komputer, może się nie aktywować.

Większość nowych programów jest dostosowana do Windows 7, mogą nie mieć wszystkich funkcji pod XP.

Wydajnościowo systemy 32-bitowe powinny być podobne, natomiast 64-bitowy będzie szybszy (lepsze zarządzanie pamięcią, kompilacja pod wszystkie obsługiwane przez procesor instrukcje - 32-bitowy musi być dostosowany do starszych procesorów).

Niedługo brak DirectX 10/11 da o sobie znać, ale jak dotąd gry chodzą pod DirectX9.

Jedyne godne uwagi systemy przy 4GB > to 7 x64, XP x64 i Vista x64. Z tym że pod XP nie działa Just Cause 2.

Porównując system x86 vs. x64 to x64 okaże się szybszy.