Win 7 - Win 7. Nie mogę się połączyć

Sprawa wygląda tak:

Mam PC z Win7 połączonego z Routerem kablem (internet z osiedlowej sieci kablowej) i mam Laptopa, również Win 7, łapiącego z owego Routera WiFi. Każdy z komputerów ma dostęp do internetu.

Pytanie jak zrobić żebym mógł wymieniać pliki między komputerami?? Teoretycznie widzą się w zakładce “Sieć”, ale nie mogę “wejść” z jednego na drugi.

EDIT: po głębszych kombinacjach jestem już w jednej “Grupie domowej”, widzę co udostępniam, ale nie mogę wejść do konkretnych folderów. Udostępnianie jest włączone.

EDIT2: mogę jedynie wejść do folderu “Users”

Trzeba ustawić opcje udostępniania, udostępnić foldery i nadać uprawnienia. Wszystko masz pięknie opisane w pomocy systemowej.

OK, po wielu kombinacjach i szczerze mówiąc, nie mając pojęcia jak, udało się to zrobić. Głównym moim narzędziem były ciągłe restarty komputerów.

Teraz pytanie: Jak do tej całej ekipy dopiąć laptopa z Win XP (również ma dostęp do internetu przez Router). Pytanie jest głównie takie, jak udostępnić dane poza “Grupę Domową”??

Edit: OK, już mam. Udostępnij > Określonym osobom… > Wszyscy (do odczytu) > Udostępnij.