Win 7, Wykrywa 2GB RAM, 1GB jest dostępny

Mam Windows 7 RC, dzisiaj dołożyłem dodatkową kość RAM (1GB). Po uruchomieniu systemu wykrywa mi 2GB RAM, ale jest napisane obok, że dostępne jest tylko 1GB. Co jest nie tak?

A tu screen:

beztytuukhj.png

oznacza to że tyle jest wolnej pamięci ram, resztę to drugie 1gb zużywa system

Nie. Oznacza to że ten 1GB jest dla czegoś zarezerwowany, np karty graficznej

Oj wątpię w wasze wypowiedzi. Od kiedy to karta graficzna rezerwuje sobie RAM i to 1GB? :shock: Proszę udowodnij to.

Co do wypowiedzi, że sam Windows 7 zużywa 1GB w stanie kompletnego spoczynku, to nawet nie będę się wypowiadał.

Gdy miałem 1GB było wszystko ok. Zmniejszyłem pamięć wirtualną, bo w końcu mam 2GB, to teraz mnie wywala z gier z błędem: “Za mało pamięci wirtualnej”. Menadżer zadań również wykrywa mi tylko 1GB.

W najbliższym czasie przeinstaluje system, być może to rozwiąże problem.

Czekam na dalsze wypowiedzi, ale proszę niech wypowiadają się ci co maja jakieś pojęcie.

1 GB jest przeznaczone dla karty graficznej, która akurat w Twoim przypadku ma pamięć współdzieloną z systemową.

Co najmniej od czasów GF 6200

Możliwe ale faktycznie raczej mało prawdopodobne

Nie mamy dostepu do twojego komputera, to ty musisz sprawdzać nasze hipotezy :slight_smile: Przy okazji na pewno by pomogło gdybyś napisał jaką masz kartę graficzną i przede wszystkim płytę główną. Sprawdzałeś na innym systemie operacyjnym, np. jakimś LiveCD z linuksem? Przynajmniej było by wiadomo czy to wina Windows czy czegoś innego.

Płyta główna: MSI MS-7255

Karta graficzna: Nvidia GeForce 7900 GS (256MB)

Pamięć RAM: KingMax 1GB DDR2 667 + GoodRam 1GB DDR2 667

Obecny system (Windows 7 RC) był instalowany przy tylko jednej kości pamięci.

Live Ubuntu mi nie działa preblem ze sterownikami do dysku pod sata II jest jakiś.

Jutro dam format i się okaże czy to wina systemu.

A czy przypadkiem to nie jest ten sam problem co u mnie ekran-sie-nie-wlacza-dolozeniu-pamieci-ram-laptopa-t349927.html ??

Pozdrawiam!

Moja płyta główna obsługuje max 2GB RAM’u po 667 mhz - tak jest napisane na stronie producenta, więc [na szczęście] to nie ten sam problem. A jak zmienię kolejność w slotach (bo o tym też było w tym temacie) to wykrywa mi tylko 1GB.

Również pozdrawiam :wink: