Win 7 wysypały się sterowniki od dźwięku

Nie pamiętam jak to się dokładnie stało, ale wydaję mi się, że nastąpiło to po zainstalowaniu tego programu - http://www.nchsoftware.com/voicechanger/

Gdy zakończyła się instalacją potrzebny był restart komputera, żeby dokończyć instalację sterowników, tak więc zrobiłem, ale po restarcie wszystko mi się wysypało, bo teraz nie wykrywa mi żadnego urządzenia w zakładach dźwięku nagrywania i odtwarzania. 

 

Sam już nie wiem w czym problem, bo zepsuło się tyle rzeczy, że głowa mała, a ja spróbowałem już wszystkiego i dalej nic.

 

Po pierwsze, tak teraz wygląda zakładka dźwięku z menedżera urządzeń :

 

 

 

Przy wszystkim jest ten sam kod błędu 39

 

 

 

Moja płyta główna to ASRock H97 Pro4 i sterowniki zawsze pobieram stąd http://www.asrock.com/mb/Intel/H97 Pro4/?cat=Downloados=Win764

 

Chciałem je przeinstalować to teraz po odinstalowaniu nie da rady zainstalować ich na nowo

 

 

Próbowałem ze starszymi wersjami i wszędzie było to samo. Znalazłem w końcu jakąś jedną która się zainstalowała do końca ale nic to nie naprawiło, więc ją też odinstalowałem.

Z tą instalacją to też dziwna sprawa, bo niby folder realteka i pliki w sródku się porobiły w program files i pliki programów(x86), tak samo w zakładce programy i funkcje niby widać że coś się zainstalowało 

 

 

Jeśli kliknę prawym na ikonę w trayu i wezmę “Rozwiąż problemy z dźwiękiem” to ten w ogóle twierdzi że to coś ze sterownikiem nvidii nie tak 

 

lOQeUNK.png

 

Ale oczywiście sterownika już nie zainstaluję

 

 

Przeinstalowałem już nvidie ręcznie, co ciekawe specjalnie wziąłem niestandardową i zaznaczyłem tylko sterowniki dźwięku, a on i tak przeinstalował mi wszystkie sterowniki grafiki, physx, 3D itp. ale mniejsza z tym i tak nic to nie dało.

Wracając do menedżera urządzeń - w nim nic już nie działa. tzn. próbowałem przez niego odinstalowywać sterowniki, a potem użyć “skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu” i również kończyło się na “niepowodzeniu” podczas instalacji.

 

Sterowniki odinstalowywałem w następujące sposoby.

1.Instalka realteka z tej strony asrocka ma wbudowany reinstall tzn. jeśli ją odpalę mając sterowniki, to mi je usunie, poprosi o restart i po restarcie sama się od razu włączy i zainstaluję jeszcze raz sterowniki. Odpaliłem ją - odinstalowała - przeczyściłem ccleanerem - zgodziłem się na restart, ale podczas instalacji wyskakuję ten błąd co wrzuciłem na początku posta.

  1. Usunąłem je przez programy i funkcje - ccleaner - po restarcie dalej ten sam błąd

  2. Przez menedżera urządzeń - ccleaner - po restarcie dalej nie dało się zainstalować.

WIN+R :

CMD.exe

SET DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1

ENTER

DEVMGMT.msc

OK

Widok - Pokaż ukryte urządzenia

REGEDIT.exe

OK

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E96C-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

np. : UpperFilters ?

W menedżerze urządzeń nic nowego się nie pokazało

 

 

 

Natomiast w rejestrze faktycznie uchował się śmieć jeden

 

 

ksthunk i nic więcej !  To coś więcej to właśnie pozostałość po owym “cudownym programie” !

Dobra teraz jeszcze doczytałem w http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-hardware/a-driver-service-for-this-device-has-been-disabled/71d440c7-d16a-41e9-ba3c-13abf410a8a1?page=5&tab=MoreHelp&auth=1

bo szczerze to czekałem jeszcze na odpowiedź, bo nie wiedziałem co mam z tym zrobić, tzn. po prostu usunięcie i restart wydawały mi się za proste, ale jednak tylko tyle trzeba było hah. Wielkie dzięki za pomoc, nie wiem skąd wiedziałeś gdzie tego szukać, ale dobrze że istnieją tacy mądrzy ludzie.

Trening czyni mistrza !