Win 8.1 - Dziwne problemy po uruchomieniu ponownie lub twardym resecie

(Seb Gmr) #1

Cześć,

(yanko wojownik) #2

Niektóre programy mogą mieć opóźniony start. Wygląda na zamulenie - może po prostu posiada za mało zasobów na to co na nim masz.

Na domyślnych ustawieniach raczej nic Ci nie zepsuł. 

Mogła, ZA ma możliwość doinstalowania AV - myślę,  że nie doinstalowałeś , ale jeśli to konflikt…

Może to problem sprzętowy, może coś ciężkiego na autostarcie, może coś z dyskiem - podaj ile mocy ma ta maszyna. Swoją droga coś z poprzedniego AV mogło się nie odinstalować i działa w tle.

(Seb Gmr) #3

Co do ZoneAlarm to wybrałem samego firewalla (bo ZA często z antywirusem jest, ale jego nie doinstalowywałem). Jeśli chodzi o sam autostart - staram się dbać o to, by się odpalały wyłącznie potrzebne rzeczy, więc nie wiem czy to mogłoby mieć znaczenie.

(yanko wojownik) #4

No mimo wszystko win8.1 powinien pomykać na tym spoko. Trudno zgadnąć co to powoduje, miałem takie sytuacje kiedy komputer był dłuższy czas nie uruchamiany (kilka tygodni - miesięcy), czasem przy przełączaniu systemów  jeśli na kompie były starsze i nowsze Windows (używałem zazwyczaj więcej niż jednego) i przy problemach z dyskiem, ale to nie musi być problem z dydkiem tylko z rozruchem samego systemu. Zalukaj może tutaj https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/929135 nie jestem pewien czy to będzie przydatne, ale kto wie?

(Seb Gmr) #5

Ogólnie sam Windows działa dobrze na tej konfiguracji, jedynie problemy były przy tym twardym wyłączeniu albo uruchomieniu ponownie, bo jak wyłączę normalnie i włączę to wszystko okej. Chociaż i jest okej nawet jak wystąpią te problemy, co opisywałem - tylko trzeba czekać te kilka-kilkanaście minut od momentu uruchomienia systemu, aż się “odmuli”.