Win 8.1 - Dziwne problemy po uruchomieniu ponownie lub twardym resecie

Cześć,

Niektóre programy mogą mieć opóźniony start. Wygląda na zamulenie - może po prostu posiada za mało zasobów na to co na nim masz.

  

Na domyślnych ustawieniach raczej nic Ci nie zepsuł. 

 

 

Mogła, ZA ma możliwość doinstalowania AV - myślę,  że nie doinstalowałeś , ale jeśli to konflikt…

Może to problem sprzętowy, może coś ciężkiego na autostarcie, może coś z dyskiem - podaj ile mocy ma ta maszyna. Swoją droga coś z poprzedniego AV mogło się nie odinstalować i działa w tle.

Co do ZoneAlarm to wybrałem samego firewalla (bo ZA często z antywirusem jest, ale jego nie doinstalowywałem). Jeśli chodzi o sam autostart - staram się dbać o to, by się odpalały wyłącznie potrzebne rzeczy, więc nie wiem czy to mogłoby mieć znaczenie.

No mimo wszystko win8.1 powinien pomykać na tym spoko. Trudno zgadnąć co to powoduje, miałem takie sytuacje kiedy komputer był dłuższy czas nie uruchamiany (kilka tygodni - miesięcy), czasem przy przełączaniu systemów  jeśli na kompie były starsze i nowsze Windows (używałem zazwyczaj więcej niż jednego) i przy problemach z dyskiem, ale to nie musi być problem z dydkiem tylko z rozruchem samego systemu. Zalukaj może tutaj https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/929135 nie jestem pewien czy to będzie przydatne, ale kto wie?

Ogólnie sam Windows działa dobrze na tej konfiguracji, jedynie problemy były przy tym twardym wyłączeniu albo uruchomieniu ponownie, bo jak wyłączę normalnie i włączę to wszystko okej. Chociaż i jest okej nawet jak wystąpią te problemy, co opisywałem - tylko trzeba czekać te kilka-kilkanaście minut od momentu uruchomienia systemu, aż się “odmuli”.