Win 8.1 i Win 10 - legalne przetestowanie i wybranie wersji bardziej optymalnej

Witam

 

Stoję przed wyborem Windows 8.1 lub Windows 10. Nie wiem na który się zdecydować.

Ostatnio dowiedziałem się, że jest możliwość legalnego przetestowania przez okres 90 dni (z opcją przedłużenia do 270 dni). Pytania:

  1. czy rzeczywiście coś takiego istnieje?

  2. jeżeli odpowiedź na 1 pytanie jest pozytywna to czy można również zrobić tak, aby przez pewien okres (załóżmy 270 dni) testować Win 8.1, następnie Win 10 i dopiero po tym czasie kupić legalną, pełną wersję Windowsa który bardziej nam odpowiada? 

 

Pozdrawiam 

Tak można pobrać systemy Windows 8/8.1/10 w wersji Enterprise ze strony http://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-8-1-enterprise

Oczywiście, że 10. Zadając pytanie zakładam, że nie wiesz czym się te systemy tak naprawdę różnią. Pomijając kontrowersje na temat szpiegowania (7 i 8 jak się okazuje także szpiegują) jest to system świeży i będzie służył dłużej niż 7 lub 8.

tak jak powiedziałeś dark__jedi kluczowe znaczenie ma tutaj to bardzo nagłośnione szpiegowanie w win 10, tylko na ile jest ono prawdziwe i uzasadnione? 

Natomiast co do różnic pomiędzy 8.1, a 10, nie mam zielonego pojęcia. Tzn wiem, że w 10 jest dx12 co podobno przydaje się w grach, przeglądarka edge (podobno chwalona) i czy coś jeszcze? 

Przydaje się jak ktoś ma kartę i grę, która to wykorzystuje.

 

Pokaż kogoś kto ją za coś sensownego chwali. Obecnie jest to wyrób “przeglądarkopodobny” z ograniczoną funkcjonalością w porównaniu do innych przeglądarek.

mówię o tym co obiło mi się o uszy…

czym te windowsy dodatkowo się różnią? 

Windows 8 vs Windows 10 comparison: What’s the difference between Windows 10 and Windows 8?

a coś w ojczystym języku? 

http://pclab.pl/art63999.html

 

Tutaj testy wydajności.

dziękuję