Win 8.1 - Logowanie z czytnikiem linii papilarnych


(gruby33) #1

Posiadam ultrabooka HP z czytnikiem linii papilarnych. Sensor jest zainstalowany i widać go w menadżerze urządzeń w zakładce Biometric.

W jaki sposób mogę ustawić w systemie Win 8.1 Pro aby po włączenie komputera logowanie odbywało się na odciska palca zamiast na hasło.

Niestety na stronie HP pod mój model prócz sterowników do sensora nie ma żadnego oprogramowania do jego obsługi. Pobrałem HP SimplePass najnowszą wersję ( http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-132061-1&cc=pl&dlc=pl&lc=pl&jumpid=reg_r1002_plpl_c-001_title_r0002) ale niestety nie ma tam nic w opcji konfiguracji. W ustawieniach systemu także nic do logowania.

 


(rgabrysiak) #2

Cześć,

 

Nie posiadam takiego czytnika więc nie potwierdzę, czy podana metoda działa, ale możesz spróbować: http://www.eightforums.com/tutorials/39328-fingerprint-add-remove-fingers-windows-8-1-a.html


(ryszard_se) #3

Windows 8.1 nie potrzebuje żadnego dodatkowego oprogramowania do obsługi czytnika linii papilarnych, oprócz sterownika. Ponieważ jego obsługa, jest już wbudowana w system. A ustawienia do linii papilarnych znajdziesz w Opcjach logowania w Ustawieniach komputera w trybie Modern UI.


(gruby33) #4

Przewertowałem te tematy i w ustawieniach logowania mam tylko do wyboru Hasło, Hasło Obrazkowe, Numer PIN.

Niestety dalej nie pojawia się opcja czytnika linii.


(rgabrysiak) #5

Cześć,

 

Wykonałeś kroki z tego tematu: http://www.eightforums.com/tutorials/39451-biometrics-sign-users-disable-windows-8-1-a.html ?

Link do niego jest podany w temacie o którym pisałem wyżej.


(gruby33) #6

Tak przejrzałem. Dodatkowo prześledziłem poniższe tematy i nadal nie ma tej opcji w menu kont.

 

http://www.eightforums.com/tutorials/39452-biometrics-enable-disable-windows-8-1-a.html

http://www.eightforums.com/tutorials/39451-biometrics-sign-users-disable-windows-8-1-a.html

http://www.eightforums.com/tutorials/39450-biometrics-sign-domain-users-allow-windows-8-1-a.html

http://www.eightforums.com/tutorials/39328-fingerprint-add-remove-fingers-windows-8-1-a.html

 

 

Edit.

Dzięki wszystkim za chęci i pomoc.

Znalazłem przyczynę. Miałem zainstalowany sterownik do czytnika Validity ze strony HP pod mój model. Widniał jako Vailidity Sensor.

Pobrałem teraz sterownik z oryginalnej strony Validity. Co dziwne jest starszy o miesiąc niż ze strony HP. Po instalacji dodałem do nazwy końcówkę WBF. Teraz normalnie wszystko jest w ustawieniach konta.

 

 

Edit 2

No i kolejne problemy…

Jest opcja już aby zeskanować odcisk palca do logowania konta. Wchodzę w ustawienia aby dodać odciska palca. Wpisuję hasło i wyskakuje okienko z liczbami 1 2 3 4 aby przesunąć palec. Niestety nie skanuje palca. Przesuwam dziesiątki razy i nic…