[Win 8.1] Nie działa "ponowne uruchamianie"

Witam, 

 

Mam taki problem, laptop Lenovo G510 nie uruchamia się ponownie ani nie zamyka się, po wybraniu którejkolwiek opcji wychodzi z Windowsa jednak zostaje czarny ekran i słychać pracę wentylatorów. Sterowniki i BIOS wgrane najnowsze. Przed aktualizacją do Win 8.1 laptop działał normalnie, dodam że system czysty, świeżo po instalacji. Wyłączanie przyciskiem fizycznym usypia i wybudza komputer bezproblemowo tak jak zamykanie obudowy. Nie działa jedynie zamykanie i każdorazowe uruchamianie ponowne nie ważne czy wywołane przez instalacje jakiegoś programu czy tez z opcji z menu START. Próba wyłączenia szybkiego uruchamiania nic nie zmieniła. Kończy mi się cierpliwość, jakieś rady? Pozdrawiam! :) 

Zobacz opcję “odświeżania systemu”. 

Odświeżenie nie działa po aktualizacji z 8. Sprawdź na wyłączonym szybkim starcie.

Wgraj też najnowsze sterowniki.

Spróbuj czy odpowiedni sktót zadziała.

 

Klikamy prawym klawiszem myszki na wolne miejsce na pulpicie, następnie wybieramy polecenie Nowy, a następnie Skrót. W nowym oknie ‘Tworzenie skrótu’ wpisujemy polecenie shutdown wraz z odpowiednim parametrem z tabelki:

-i | Wyświetla graficzny interfejs polecenia

Ta komenda robi to samo co przycisk więc porada raczej zbędna.

sterowniki i bios najnowsze

 

  1. wyłączony szybki start - brak efektu

  2. skróty - brak efektu

 

Windows sie wylogowywuje ekran robi sie czarny i na tym koniec… słychać pracę wentylatorów, dopiero przytrzymanie POWER parę sekund wyłącza całkowicie laptopa.

Widać któryś proces czy aplikacja blokuje zamykanie systemu jeśli aplikacja skorzystaj z polecenia które podałem na dole przykładowe, jesli procesy to moze sprawdź w menadżerze zadań co masz włączone w momencie wyłączania kompa.

Nawet uruchamianie diagnostyczne z wyłącznie niezbędnymi do uruchomienia komputera procesami nie pomogło. Podejrzewam konflikt jakichś sterowników, chyba czeka mnie ponowna instalacja systemu i reset po instalacji poszczególnych sterowników.

Opcje zasilania/Przyciski zasilania i pokrywa : Akcja przycisku zasilania , Akcja przycisku uśpienia ?

nie mam problemu z przyciskami ani z klapą niech będzie uśpienie ale gdy wybieram z menu “start” opcje zamknij to chce aby komputer sie całkowicie wyłączył, a on nie dość ze sie nie wyłącza to uśpieniem tego też nazwać nie mogę gdyż wentylatory pracują :slight_smile:

A wylogować się możesz?

Tak wylogowywanie działa, nie działa jedynie całkowite zamknięcie komputera lub restart :slight_smile: Dziś instaluje od nowa system :slight_smile:

Spróbuj otworzyć rejestr (uruchom > regedit) i rozwiń:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SessionManager

 

Usuń zawartość “BootExecute” i wpisz tam

 

autocheck autochk *

 

Następnie restart (nie wyłączaj), po restarcie wyłącz. Daj znać!

A możesz się wylogować i dopiero wyłączyć komputer? Spróbuj najpierw logout a potem wyłącz

miałem to samo tylko z komputerem stacjonarnym i windowsem 8.1

do dzisiaj nie znalazłem rozwiązania - pomogła dopiero reinstalacja systemu po formacie dysku

działo sie tak za każdym razem, gdy po “wyłączeniu” komputera, odłączałem zasilanie, czyli był wyjęty kabel z gniazdka.

generalnie, jak uruchomiłem komputer z innego dysku, z systemem windows 10 technical preview to problem znikał

z systemu windows 8.1, mimo, że na czas pracy systemu win10 dysk z 8.1 był odpiety od kompa, więc domniemam

że chodzi o jakąś funkcję w biosie, która była źle zarządzana (złym sterownikiem?) przy zamykaniu ósemki…