Win 8.1 pobieranie 50% i od początku

(Mirobal) #1

Dzień Dobry!

Czy zna ktoś sposób na zainstalowanie aktualizacji win 8.1 ze sklepu? Pobiera mi 50% i wraca do pobierania od początku. Próbowałem logować się na koncie Microsoftu i lokalnym i nadal jest to samo.

(xyzzyx) #2

Zajrzyj tu: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-8.1 ... 48590.html Innym również zdarza się ten problem

Czytaj w komentarzach, może ktoś znalazł wyjście.

(dzikiwiepsz) #3

Pewnie u ciebie będzie tak samo, w podglądzie zdarzeń widnieje taki błąd:

Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x8024200D: Polish ESD Bundle Parent.

nawet na angielskiej wersji jest ten dokładnie ten sam błąd, można "wydobyć' instalator lecz nic to nie daje gdyż woła o klucz nie wiadomo jaki a ten od windows 8 nie pasuje.

(Mirobal) #4

Faktycznie mam ten błąd w podglądzie zdarzeń.

(alpetrus) #5

Podłączam się do wątku. U mnie również pojawia się ten problem. Pobieranie bez problemu dochodzi do 50%, następnie przez ułamek sekundy pojawia się komunikat "Instalowanie", po czym pobieranie rozpoczyna się od nowa. I tak w kółko:

Microsoft-Windows-WindowsUpdateClient

20

Windows Update Agent

Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x8024200D: Polish ESD Bundle Parent.

W katalogu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\4aaef206a33503750053d8352235577a znajdują się pliki:

state (4 bajty)

WindowsStoreSetupBox.exe (1.59 MB)

BIT2F1D.tmp (2.38 GB)

(Mirobal) #6

Nie widać rozwiązania.

(sowski) #7

U mnie pomogły rady z tej strony, szczególnie instalacja na czysto: http://answers.microsoft.com/pl-pl/wind ... ktualizować-windows-8-do-windows-81/08c00ff5-eb61-4bde-9b60-6a65d687b3a7?tm=1382014518332

Instalacja "na czysty system":

Takie rozwiązanie byłoby najprawdopodobniej najlepszym wyjściem (niestety czasochłonnym).

1) instalacja Windows 8 / przywrócenie z RECOVERY;

2) aktywacja;

3) NIE instalowanie żadnych aplikacji firm trzecich;

4) pobranie wszystkich aktualizacji z Windows Update (+dla aplikacji ze Sklep`u);

5) utworzenie punktu przywracania;

6) rozpoczęcie procesu uaktualnienia;

Cytuję ale mam nadzieję nie robię niczego złego.

(Mirobal) #8

Instalacja czystego systemu dla tej aktualizacji? Nie mam na to ochoty. Może wyjdzie jakaś łata na ten błąd, bo to ma wiele osób na świecie.

(sowski) #9

Tak ta myśl wiele wnosi do rozwiązania problemu.

(dzikiwiepsz) #10

Specjalnie przywróciłem komputer do wcześniejszego stanu czyli tu po instalacji + tylko sterowniki i instalacja Windows 8.1 ruszyła bez problemów, wiec to był bug(dziwne nagle ileś osób by dostało buga), jakiś program lub coś innego blokuje instalacje, może i bym sprawdził co ale musiał bym dochodzić krok po kroku a to jak rozpracowywanie góry lodowej.

:o Chyba znalazłem sposób na instalację Windows 8.1, Uwaga to wszystko na własne ryzyko.(zalecam wykonanie kopii zapasowej systemu przed tą zabawą)

przy nie udanej instalacji aktualizacji z sklepu(instalacje anulujemy po tym jak się zacznie pobierać od nowa) na dysku na którym jest system pojawia się folder $Windows.~BT trzeba w niego wejść a potem do folderu sources tam jest kilka plików, uruchamiamy jako administrator plik SetupHost.exe czekamy chwilę (tak do 5 min zależy od szybkości sprzętu) i uruchamiamy go jeszcze raz(też jako administrator) i w tedy zaczyna się instalacja Windows 8.1 (niepozornie), po jakimś czasie jak z filip z konopii system poprosi o ponowne uruchomienie zgadzamy się i zaczyna się dalsza instalacja, po zakończeniu całego procesu jest gotowy Windows 8.1

ja tak zrobiłem i teraz siedzę na windows 8.1 :lol:

(Mirobal) #11

Ja zainstalowałem nowego windowsa.