Win 8.1 pobieranie 50% i od początku

Dzień Dobry!

Czy zna ktoś sposób na zainstalowanie aktualizacji win 8.1 ze sklepu? Pobiera mi 50% i wraca do pobierania od początku. Próbowałem logować się na koncie Microsoftu i lokalnym i nadal jest to samo.

Zajrzyj tu: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-8.1 … 48590.html Innym również zdarza się ten problem

Czytaj w komentarzach, może ktoś znalazł wyjście.

Pewnie u ciebie będzie tak samo, w podglądzie zdarzeń widnieje taki błąd:

Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x8024200D: Polish ESD Bundle Parent.

nawet na angielskiej wersji jest ten dokładnie ten sam błąd, można "wydobyć’ instalator lecz nic to nie daje gdyż woła o klucz nie wiadomo jaki a ten od windows 8 nie pasuje.

Faktycznie mam ten błąd w podglądzie zdarzeń.

Podłączam się do wątku. U mnie również pojawia się ten problem. Pobieranie bez problemu dochodzi do 50%, następnie przez ułamek sekundy pojawia się komunikat “Instalowanie”, po czym pobieranie rozpoczyna się od nowa. I tak w kółko:

Microsoft-Windows-WindowsUpdateClient

20

Windows Update Agent

Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x8024200D: Polish ESD Bundle Parent.

W katalogu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\4aaef206a33503750053d8352235577a znajdują się pliki:

state (4 bajty)

WindowsStoreSetupBox.exe (1.59 MB)

BIT2F1D.tmp (2.38 GB)

Nie widać rozwiązania.

U mnie pomogły rady z tej strony, szczególnie instalacja na czysto: http://answers.microsoft.com/pl-pl/wind … ktualizować-windows-8-do-windows-81/08c00ff5-eb61-4bde-9b60-6a65d687b3a7?tm=1382014518332

Instalacja “na czysty system”:

Takie rozwiązanie byłoby najprawdopodobniej najlepszym wyjściem (niestety czasochłonnym).

  1. instalacja Windows 8 / przywrócenie z RECOVERY;

  2. aktywacja;

  3. NIE instalowanie żadnych aplikacji firm trzecich;

  4. pobranie wszystkich aktualizacji z Windows Update (+dla aplikacji ze Sklep`u);

  5. utworzenie punktu przywracania;

  6. rozpoczęcie procesu uaktualnienia;

Cytuję ale mam nadzieję nie robię niczego złego.

Instalacja czystego systemu dla tej aktualizacji? Nie mam na to ochoty. Może wyjdzie jakaś łata na ten błąd, bo to ma wiele osób na świecie.

Tak ta myśl wiele wnosi do rozwiązania problemu.

Specjalnie przywróciłem komputer do wcześniejszego stanu czyli tu po instalacji + tylko sterowniki i instalacja Windows 8.1 ruszyła bez problemów, wiec to był bug(dziwne nagle ileś osób by dostało buga), jakiś program lub coś innego blokuje instalacje, może i bym sprawdził co ale musiał bym dochodzić krok po kroku a to jak rozpracowywanie góry lodowej.

:o Chyba znalazłem sposób na instalację Windows 8.1, Uwaga to wszystko na własne ryzyko.(zalecam wykonanie kopii zapasowej systemu przed tą zabawą)

przy nie udanej instalacji aktualizacji z sklepu(instalacje anulujemy po tym jak się zacznie pobierać od nowa) na dysku na którym jest system pojawia się folder $Windows.~BT trzeba w niego wejść a potem do folderu sources tam jest kilka plików, uruchamiamy jako administrator plik SetupHost.exe czekamy chwilę (tak do 5 min zależy od szybkości sprzętu) i uruchamiamy go jeszcze raz(też jako administrator) i w tedy zaczyna się instalacja Windows 8.1 (niepozornie), po jakimś czasie jak z filip z konopii system poprosi o ponowne uruchomienie zgadzamy się i zaczyna się dalsza instalacja, po zakończeniu całego procesu jest gotowy Windows 8.1

ja tak zrobiłem i teraz siedzę na windows 8.1 :lol:

Ja zainstalowałem nowego windowsa.