Win 8.1 Pro N x64 z DreamSpark - dodanie WMP

Witajcie.

Mam taki mały problem. Otóż, chciałbym dodać pakiet WMP i całą resztę z Media Feature Pack do swojego systemu, ale nijak nie mogę tego dokonać. Próbowałem ściągać bazę MFP (stąd - strona MS), ale wywala mi komunikat, że nie dodatek nie jest kompatybilny z moją wersją systemu (Windows 8.1 Pro N x64 i taką wersję ściągałem ze strony). Próbowałem też szukać poprzez “Dodaj funkcje systemu Windows”, ale, co mnie bardzo zdziwiło, takiej funkcji nigdzie nie widzę. To jakiś błąd mojego systemu (dodam, że instalacja była czysta, nie aktualizowałem z Win8, bo coś nie chciało się zgrać ze sobą i wywalało bluescreeny), czy po prostu wersje z DreamSparka tak mają? Do poprzedniej, tj. Win 8 Pro x64 też nie mogłem dodać funkcji, mianowicie WMC, mimo że ktoś mi tutaj na forum napisał, że zrobił to bez problemu - ja nie mogłem. Da się coś z tym zrobić? Bo bez tego chyba mi kamerka w aplikacjach metro nie ruszy, wszędzie działa, ale nie tam :-(.

Media Feature Pack dla 8.1 nie jest jeszcze dostępny. Miałem ten sam problem, ale w DreamSpark jest też wersja EN (pełna, nie N). Jeśli chcesz mieć po Polsku, to po instalacji w opcjach systemu klikasz “Download Language Pack” i po sprawie :slight_smile:

Teraz już by mi się nie chciało od nowa instalować całego systemu (chyba, że dałoby się to zrobić bez tego :>). Ale mimo tego - w N nie widzę “add features” (dodaj funkcje), też tak miałeś?

Dziś w końcu pojawi się Pakiet Media Feature Pack dla Windowsa 8.1 N :slight_smile: dostępny pod tym linkiem: http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=40744

i mimo że wyszedł, mam taki sam problem

udało Ci się może rozwiązać ten problem ?

U mnie wszystko działa, jak powinno. Tylko kamerkę mam do góry nogami :frowning:

dobra już działa, okazało się że ściągałem nie to co trzeba bo spece z MS na stronie :

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … dia-player

dopisali tylko “.1” do 8, a linki do MFP zostały od Ósemki i mi nie pasowało…