Win 8.1 problem z emulatorem x360ce

Witam. Kupiłem Driver San Francisco na PC( mój win 8.1,i tak zainstalowałem go ze zgodnością z win 7 i jako admin wiec śmiga)  tam jak wiadomo działa pad tylko od xboxa, także ściągnąłem emulator x360ce. Wszystko fajnie tylko że… po pierwsze przy uruchomieniu wyskakiwał błąd brak msvc120.dll a zaraz po nim ze nie może z xinput1_3dll bo nie znalazł modułu. Naprawiłem błąd instalując plik msvc do sys 32.  niestety controler1 w emulat.  świeci się na czerwono(ten kwadracik) i nic się nie da. Robiłem wszystkie kopiowania do gry uruchamiania ze zgodnością itd. i nic(nawet wersje 32 bit) Program win 8 pada widzi i działa poprawnie włącznie z wibracją. Ściągnąłem kolejną wersję(starszą lub nie wiem bo nie wyskakuje tam okno na temat wyszukiwania ustawień pada) i bingo świeci na zielono widzi pada, ustawiam wszystko bez problemu wgrywam pliki do gry i nic! nie działa! Edytowałem nawet plik x360ce żeby się upewnić czy widzi tego pada ale VID i PID się zgadza! Zainstalowałem go w Bionic Commando i śmiga słychać podczas uruchamiania ten dzwięk oznajmujący że emulator się włączył niestety w Driver NIE! , dodam że do pliku z grą Driver wrzuciłem nawet plik XInput Test i po uruchomieniu pokazuje że pad jest dobrze skonfigurowany tylko jak odpalę grę jet bryndza! PROSZĘ pomóżcie bo skończyły mi się pomysły! !!