Win 8.1 problem z kamerą na FB

Na windowsie 8.0 działa mi kamera natomiast po aktualizacji już ta opcja nie działa. Na skype wszystko ok, ale tam obraz jest dużo gorszej jakości. Próbowałem pozmieniać opcje w ustawienia-> zarządzanie komputerem -> prywatność ale to nic nie dało.

 

Opcja nie działa poprzez to że nie mam jej dostępnej oraz osoba które do mnie dzwonią otrzymują komunikat “x korzysta z nieobsługiwanej przeglądarki lub systemu operacyjnego i nie może odebrać Twojego połączenia.”

Korzystasz z laptopa czy stacjonarnego PC?

 

Jeśli laptop to podaj model, jeśli PC to podaj model kamery.

lenovo G580

Przed aktualizacją używałeś sterownika systemowego czy od lenovo? Jeśli od lenovo to odinstaluj urządzenie razem ze sterownikiem i daj Windowsowi zainstalować na systemowym. Na stronie producenta widzę, że do 8 udostępniono sterownik, a do 8.1 zalecają używać systemowego.

 

Cytat:

 

This driver is provided by Microsoft within your Windows 8.1 (32-bit, 64-bit) installation.

sterownik to levnovo easycamera, a skąd mam wziąć sterownik od windowsa?

Sterownik od Windowsa instaluje się automatycznie, gdy system wykryje urządzenie a nie ma zainstalowanego innego sterownika. Wywal levnovo easycamera, uruchom ponownie sprzęt i powinno go wykryć od nowa i zainstalować.

kondziorsz

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Odinstalowałem i system nic nie chciał z tym robić. Włączyłem Lenovo solution center, bo sądziłem, że monitoring systemu zauważy że nie ma sterownika ale nic. Uruchomiłem ponownie i też nic. Zainstalowałem to http://support.lenovo.com/pl_PL/downloads/detail.page?DocID=DS031749, ale okazało się że to znów lenovo easycam

 

EDIT: ta porada też nie zadziała: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/457005-brak-facebook-video-calling-na-windows-81/?p=2965353

Jeśli chodzi o facebooka w przeglądarce pomaga to

 

Odinstalowałeś sterownik czy kamerkę?

Chyba usuwałem kamerę bo robiłem przez menedżera urządzeń -> odinstaluj sterownik. a teraz zrobiłem to przez panel sterowania -> dodaj i usuń programy to wszedł mi sterownik windowsa, ale z  2006 roku, a jak aktualizuje go to dostaje odpowiedz ze jest aktualny. Lecz wciąż nie działało…

Zainstalowałem od nowa sterownik FacebookVideoCall ze zgodnością na win8,0 i wciąż nie działa…

Spróbuj odinstalować jeszcze raz przez menedżera i zainstaluj stąd:

 

http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles/g6c812ww.exe

Instaluje ten sterownik, po zainstalowaniu jest zaznaczona opcja “Install integralated camera driver for windows now”. Zaczyna się druga instalacja która jest zatrzymywana pod koniec i wyświetla się komunikat: “can not find the deivce, abort install”

 

a kamera jest w menadżerze i jak włączam youcam to działa, więc nie wiem skąd ten problem ze nie może znaleźć urządzenia

Kamerę masz włączaną jakimś skrótem klawiaturowym lub klawiszem specjalnym? Może się wyłącza podczas reinstalki. Szczerze, to nie wiem dlaczego tak się dzieje - może jakby na świeżo zainstalować Windows 8.1 i wtedy sam zainstalowałby odpowiedni sterownik przy wykryciu kamery.

nie jest na żaden przycisk, ale wszystko działa tzn youcam, skype ale w przeglądarce nie działa jakby miała zakaz na używanie kamery. Tylko ze w przeglądarkach nie ma opcji związanych z kamerą.

Jakiej przeglądarki używasz? Chrome?

 

Jeśli tak to łap:

 

https://support.google.com/chrome/answer/2696491?hl=pl

Nie mam takiej opcji jak " „Kamera i mikrofon flash" tylko “multimedia” jestem tam odnośnie miro i kamery które są wybrane na właściwe. Odinstalowałem flasha i zainstalowałem ponownie. Ku mojemu zaskoczeniu po instalacji otworzyło się karta ze stroną Adobe i napis"produkty które mogą państwa również zainteresować" a poniżej duży szary ekran. Zatem to błąd ustawień flasha

Może jakaś wtyczka w przeglądarce blokuje Ci pewne elementy?

Na pewno nie Adblock bo go wyłączałem i niedziałało. Inne to tylko dokumenty i mcafee