Win 8.1 --> Win 10 Home, klucz nie działa po aktualizacji

Witam, jestem posiadaczem licencji na Windows 8.1 (system był zainstalowany wraz z laptopem).

Klucz działał, system był legalny, aż do dzisiejszego dnia. Z okazji premiery Windows 10, postanowiłem zaktuazliwaoć system (przez windows update, miałem już wcześniej zarezerwowany system). Po aktualizacji do Windws 10, okazało się, żę klucz systemu jest nieprawidłowy

Kod błędu: 0xC004F034

Według strony Microsoftu:  “Usługa licencjonowania oprogramowania zgłosiła, że nie można odnaleźć licencji lub jest ona nieprawidłowa.”

 

Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Co się stanie jeśli nie aktwyuje systemu? (tak jak we wcześniejszych wersjach, system po 30 dniach przestanie działać)?

 

Mam dokładnie ten sam problem. Tyle, że ja robiłem update z Win 8.1 Pro, ale to nie ma znaczenia. Wydaje mi się, że to jest problem od ich strony, ale nikt Ci dokładnie nie pomoże, bo po prostu nikt nie wie jak, pewnie samo MS nie wie.

Także albo będą Ci odpowiadać jacyś fachowcy od siedmiu boleści, albo będą wymyślać porady wyssane z palca.

 

Ja skorzystałem z funkcji powrotu do Win 8.1 i póki co siedzę na tym systemie. Jak wyjaśni się sprawa to wtedy zrobię znów aktualizację.

Macie system z apkami producenta ? One są instalowane na jednym kluczu - zawsze możecie spróbować wpisać klucz z naklejki spod laptopa. Możecie też spróbować aktywacji telefonicznej. Jeśli to nie pomoże pozostaje wam kontakt z supportem ms - to świeży system i raczej nikt wam z palca odpowiedzi nie weźmie :wink:

Win 10 to najzwyklejsza w świecie nakładka na Win 8.1. Jeśli ktoś wierzy, ze to system robiony od podstaw to jest bardzo naiwny.

Utwierdziło mnie w tym chociażby to, że powrót na 8.1 nie trwał dłużej niż 10 minut, a też mam już letniego laptopa.

 

Ja tak jak pisałem, czekam na rozwiązanie problemu. Myślałem, że u mnie problem pojawił się może temu, że robiłem aktualizacje z płyty, a nie przez WinUpdate.

Ale skoro na WinUpdate ten sam problem to się wstrzymuje póki co. Może na drugim kompie, gdzie mam Win 7 Pro spróbuje.

@drobok

Mam lapka, na którym mam swojego Windowsa 8.1 Pro, którego mam z uczelni jeszcze.

To nie jest preinstalowany system z jakimś szajsem od producenta. System był czysty jak łza i poza najważniejszymi aplikacji nic więcej na nim nie było.

Poza tym w sieci coraz więcej osób pojawia się z tym problemem, więc pewnie MS ruszy zady na dniach i to ogarnie.

Albo po prostu będzie mieć to gdzieś i będzie kazać kupić komu nie udało się aktywować. W końcu radź se Pan sam…

co do msdnaa i dreamsparka - upgrade przysługuje, jednak nie każdemu wchodzi więc pozostaje poczekać / dzwonić na infolinię :wink:

Jak mi na stacjonarnym kompie przejdzie aktualizacja bez problemu, gdzie mam właśnie Win 7 Pro (też z uczelni) to wtedy instaluje na lapku Win 7 i po prostu robię tam też ręczną aktualizację, albo nawet z płytki, bo to raczej nie ma znaczenia w jaki sposób jest robiona ta aktualka. W sumie teraz myślę, że na stacjonarnym mogłem puścić z płytki, a nie marnować cenne LTE :stuck_out_tongue: