Win 8 a Win 9 upgrade / lub Win 7 downgrade

Witam,

 

Mam kilka pytań odnośnie opcji aktualziacji Win 8 do innych systemów od M$.

 

  1. Czy posiadając Win 8 MSDN Academic Alliance będę mógł zrobić upgrade systemu do Win 9 za darmo? Zgodnie z zapowiedzią posiadacze oryginalnych Win 8 będą mogli zrobić taki update. Jednak Win 8 MSDN jest darmowy dla studentów, więc nie wiem jak tutaj do kwestii kasy podchodzi M$.

 

  1. Czy posiadając Win 8 OEM na laptopie będę mogł go zaktualizować do Win 9 czy też opcja darmowej aktualziacji dotyczy tylko BOX?

 

  1. Czy Posiadając Win 8 OEM na laptopie istnieje możliwość downgrade do Win 7?

Pewnej odpowiedzi można udzielić jedynie na pytanie 3: tak - o ile Win 8 jest w wersji PRO.

Co do pozostałych punktów - na razie te doniesienie to czyste spekulacje, a jak będzie dopiero zobaczymy …

  1. Tak długo jak jesteś studentem i jesteś członkiem MSDN przysługują ci wszystkie profity  dostępne dla zwykłego użytkownika.

  2. Na razie nic nie wiadomo, czy aktualizacja będzie dostępna za friko czy za drobną opłatą.

No ale system MSDN mogę zdaje się używać nawet po zakończeniu studiów.

 

No raczej nie… możesz korzystać ze wszystkiego co zainstalowałeś podczas trwania studiów. Po nich nic nie możesz zmieniać w systemie, a gdy zrobisz format nie możesz używać tego oprogramowania.

 

W pełni możesz korzystać z wersji Windows 8.1 Pro Student, która jest tańsza od wersji domowej o połowę, a także jest dożywotnia nawet po zakończeniu nauki.

  1. Następna wersja Windows zostanie udostępniona w ramach DreamSpark, więc będziesz mógł wykonać aktualizację w ramach licencji uczelnianej.