Win 8 a Win 9 upgrade / lub Win 7 downgrade

(XOR) #1

Witam,

Mam kilka pytań odnośnie opcji aktualziacji Win 8 do innych systemów od M$.

1. Czy posiadając Win 8 MSDN Academic Alliance będę mógł zrobić upgrade systemu do Win 9 za darmo? Zgodnie z zapowiedzią posiadacze oryginalnych Win 8 będą mogli zrobić taki update. Jednak Win 8 MSDN jest darmowy dla studentów, więc nie wiem jak tutaj do kwestii kasy podchodzi M$.

1. Czy posiadając Win 8 OEM na laptopie będę mogł go zaktualizować do Win 9 czy też opcja darmowej aktualziacji dotyczy tylko BOX?

1. Czy Posiadając Win 8 OEM na laptopie istnieje możliwość downgrade do Win 7?

(Veers) #2

Pewnej odpowiedzi można udzielić jedynie na pytanie 3: tak - o ile Win 8 jest w wersji PRO.

Co do pozostałych punktów - na razie te doniesienie to czyste spekulacje, a jak będzie dopiero zobaczymy …

(G7996095) #3
  1. Tak długo jak jesteś studentem i jesteś członkiem MSDN przysługują ci wszystkie profity  dostępne dla zwykłego użytkownika.

2. Na razie nic nie wiadomo, czy aktualizacja będzie dostępna za friko czy za drobną opłatą.

(XOR) #4

No ale system MSDN mogę zdaje się używać nawet po zakończeniu studiów.

(G7996095) #5

No raczej nie… możesz korzystać ze wszystkiego co zainstalowałeś podczas trwania studiów. Po nich nic nie możesz zmieniać w systemie, a gdy zrobisz format nie możesz używać tego oprogramowania.

W pełni możesz korzystać z wersji Windows 8.1 Pro Student, która jest tańsza od wersji domowej o połowę, a także jest dożywotnia nawet po zakończeniu nauki.

(mktos) #6
  1. Następna wersja Windows zostanie udostępniona w ramach DreamSpark, więc będziesz mógł wykonać aktualizację w ramach licencji uczelnianej.