Win 8 czy linux

witam mam na latopie win 7 a potrzebuję drugiego systemu. przymierzałem się do win 8 już go miałem ale ??? nie wiem czy lepszy nie będzie linux , tylko który jest naj lepszy na dzień dzisiejszy :expressionless:

Polecam linuxa - Arch byłby najlepszy, ale możesz mieć kłopoty z konfiguracją, więc jeśli Arch cię przeraża zainstaluj najnowsze Ubuntu

Zależy od twoich wymagań i potrzeb. Według mnie najlepszym rozwiązaniem do Ciebie będzie Windows 8 i Linux. Windows 8 to według mnie podrasowany Windows 7. Modern UI wymaga jeszcze dopracowania, ale reszta systemu jest idealna. Windows 8 jest szybki, posiada wiele ciekawych funkcji, bateria w laptopie powinna trochę dłużej trzymać. Z Linuxa poleciłbym Ci Ubuntu, wersja 13.04 zapowiada się naprawdę ciekawie.w

Nie słuchaj opinii o Windows XP. System ten to relikt w porównaniu do Windows 7 i Windows 8 i powinien być instalowany tylko na komputerach, które nie spełniają wymagań nowszych Windowsów.

Nie można powiedzieć, który jest lepszy. Mimo wszystko więcej gier działa bezproblemowo na Windowsie (ale na Linuxie coraz lepiej - patrz Steam), na Linuxie wygodnie się programuje. Po prostu zainstaluj i to, i to, i zobacz, który bardziej Ci leży. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie aby używać ich zamiennie.

@Scorpions.B …to tak potrzebuję do gier i oglądanie filmów dużo piszę , do oglądanie stron internetowych , średnio śledzę stronki po 5 godz. dziennie. spróbuję linuxa ubuntu 13.04

Dodane 02.05.2013 (Cz) 17:41

hmmm #-o ale ubuntu 13.04 [-X nie jest po polsku

Nie, wcale. Oczywiście że jest po polsku. To że LiveCD nie bootuje się w każdym możliwym języku świata wynika z ograniczeń nośnika…

Wybierając odpowiedni język w instalatorze zostanie on pobrany.

ok zobacze linuxa ubunt 13,04

Jak Ubuntu ci nie podpadnie, to zobacz Linux Mint.

Nie powiedział bym. U mnie czegoś brakuje, nikt nie wie czego.

Granie na WINE to mordęga. Albo się uruchomi, albo się nie uruchomi, albo się zawiesi albo nie zawiesi, albo będzie cięła albo i nie.

Jeszcze nikt nie wspomniał o sterownikach - bywa po prostu różnie.