WIN 8 i brak możliwości korzystania ze wszystkich kafelek

Mam oryginalnego WIN 8 zainstalowanego na lapku. Przy instalacji wprowadziłem swój e-mail i uaktywniłem go.

Dlaczego nie mogę korzystać ze wszystkich kafelek? Po kliknięciu np. w “aparat” wyskakuje całe tło i po chwili wraca mi do pulpitu…

Spróbuj odświeżyć komputer do stanu początkowego. Najpierw zrób kopię zapasową swoich plików.

już odświeżałem, tzn powróciłem do stanu zakupu, zachowoując pliki systemowe. Powstał mi wtedy folder windows.old, który usunąłem. Może to jest przyczyną?

Kafelki się krzaczą, zrób update do windows 8.1

słyszałem i czytałem na forach że win 8.1 ma wiele błędów

Ja mam i jakoś hula, jedyne co, to poczta powiadomień mi nie pokazuje. Po za tym fajnie jest zintegrowany bing w wyszukiwarce.

a są jakieś inne sposoby?

Odinstalować te aplikacje , zresetować kompa, i zainstalować ponownie. 

a w jaki sposób je zainstalować? Rozumiem, że mam odinstalować je np. w panelu sterowania?

Klikasz prawym myszki na kafelek (aplikacje), i wybierasz odinstaluj.

no ok, ale jak je ponownie zainstalować?

Wchodzisz w Sklep, wyszukaj daną aplikacje i instalujesz. Lub Sklep i twoje aplikacje.

a co jeśli ten “sklep” też nie chce mi się włączyć, to przez ich stronę internetową czy jak?

Tutaj masz rozwiązanie, Ściągnij   AppsDiagnostic.diagcab

 

http://www.eightforums.com/tutorials/20291-windows-store-apps-troubleshooter-fix-apps-windows-8-a.html

wyskoczyło mi, że “sterowniki karty graficznej mogą być nieaktualne” oraz że “check for missing or corrupt files”. Jak to jest możliwe skoro jest to laptop nowo-kupiony? Może jest to skutkiem “odświeżenia systemu” i usunięcia folderu “windows.old”?

Nie sądzę żeby to była wina usunięcia tych folderów. To zainstaluj ponownie sterowniki od karty graficznej.

 

Albo wiesz co, zrób recovery do ustawień fabrycznych.

takie pytanie mnie natknęło… jak zainstalować sterowniki karty graficznej, skoro nie otrzymałem żadnej płytki przy zakupie?

 

Czy recovery to to samo co “odśwież”?

 

EDIT:

 

“odzyskiwanie” , tak?

 

Ale czy zainstalowane programy pozostaną na dysku? Bo szczerze piszcząc jest to zbyt ryzykowane.

Wchodzisz na stronę producenta szukasz modelu laptopa i ściągasz pod dany system sterownik. 

Recovery to jest ustawienia fabryczne takie jak producent laptopa Ci daje, to jakbyś pierwszy raz go uruchamiał.

Programy na dysku oraz dane wszystkie pójdą z dymem ze tak powiem.

Odśwież to nie to samo co recovery.

to nie będę się w to bawił, szkoda mi danych… a co do tej aktualizacji to dziwny komunikat zwrotny dostałem:

 

“System Windows odnalazł oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia, ale napotkał błąd podczas próby instalowania go… Operacja została zwrócona, gdyż przekroczono limit czasu. Jeśli znasz producenta tego urządzenia, możesz odwiedzić jego witrynę sieci WEB i wyszukać oprogramowanie sterownika w sekcji pomocy technicznej”

 

EDIT:

 

Z drugiej strony jest napisane: To urządzenie działa poprawnie. Przy “instalowaniu ręcznym” wyskoczył komunikat, że wszystko gra z karta graficzną.

 

To ja już nic nie rozumiem…

Ściągasz ster od producenta, a z menadżera odinstalować to co masz.