Win 8 = Win 8.1 ? Czy to ten sam system?

Witam

Przymierzam się do sformatowania dysku i zainstalowania nowego/czystego Windowsa (nie recovery bo jest dużo syfu).
Ja na swoim laptopie mam Win 8.1, natomiast brat Win 8.
Czy to są te same systemy?

Chcę ściągnąć Win na bootowanego pendrive’a i nie wiem czy muszę ściągać dwa systemy czy wystarczy np Win 8.1?

Pozdrawiam

Pobierz tylko 8.1

Czyli klucz z 8 bedzie pasowal do 8.1, tak?

tak

Nie, klucze nie są zamienne.

W przypadku posiadania W8.
Czyli, najpierw instalacja W8 i aktualizacja do W8.1

A czy mogę zrobić tak: na starym systemie aktualizacja do 8.1, a później od razu instalacja nowego/czystego 8.1 ?

Napisałem, masz licencję na W8, raczej najpierw instalacja W8?

No patrząc po komentarzach, to może być różnie - ale niech próbuje.

Tydzień temu instalowałem Windows 8.1 na kluczu Windows 8, poszło bez problemów. System oczywiście się aktywował.

A ja ostatnio próbowałem instalować 8.1 na kluczu od 8 i nie dało rady. Musiałem zainstalować 8 i zrobić aktualizację. Ciekawe od czego to zależy.

Używałeś może najnowszego obrazu ze strony MS?

W tej chwili już nie pamiętam czy był to obraz zassany ze strony MS, czy instalowałem z płyty ze sklepu.

Pojawiają się bowiem informacje, że nowe wersje pobrane ze strony MS akceptują klucz od Win 8. W pierwszych wersjach na pewno to nie przechodziło.

To może oznaczać, że nawet kombinacja jak w linku który podałem nie jest potrzebna?
Dla mnie to jakieś chore żeby nie można zrobić czystej instalacji tylko upgrade skoro to dalej ten sam system.

Czysty Win 8 nie ma już wsparcia,więc wskazany jest darmowy update do 8.1.

Tak sprobuje ztobic. Dzieki za pomoc

Jaki obraz win 8.1 ściągnąć? zwykły, N, Pro, Pro N ??
Domyślam się że nie pro, ale pytanie czy zwykłą bez żadnej literki czy z N ?
Jaka jest różnica?

N = wersja bez media player, nie chcesz jej.

Sciagnij zwykla edycje.