Win 95, 98 na nowych platformach i3, sterowniki, użytkowanie

Witam serdecznie mam takie pytanie. Chciałbym zagrać w grę która została wydana na Win 95 i 98 i na XP i wyższych się nie da zainstalować. Pytanie to nawarstwia się każdego dnia w mojej głowie i czy na nowej platformie z procesorem i3 i płytą pod niego da się win 95 lub 98 zainstalować, ze sterownikami będzie raczej ciężko, ale gra ma małe wymagania to czy na tej zintegrowanej grafice bez instalacji jakichkolwiek sterowników da radę pograć w ta grę? Jest patch do tej gry, dzięki któremu gra działa pod win xp, ale na obecnym pc, z którego pisze posta nie da się tego zrobić, wykonać, może na nowym kompie, systemie pójdzie, jakieś sugestie z instalacja tych win 95 i 98? =D>

Nie możesz zwirtualizować tego Windowsa pod Virtualboxem? Nie będzie wtedy żadnych problemów. Te Windowsy są za stare by zainstalować je na nowym komputerze.

O trybie zgodności Pan słyszał? (w poście nic o tym nie piszę)

Klikamy prawym na aplikacje (instalator) > Właściwości > Zgodność > (w Win Vista / 7, w XP mniej więcej podobnie) zaznaczamy “Uruchom ten program w trybie zgodności z:” > Wybieramy system > Wciskamy zastosuj i uruchamiamy aplikacje (instalator).

Przypominam, że “platforma” i3 to normalna platforma z obsługą 32 i 64 bitowych instrukcji procesora, więc Windows 95 oraz 98 powinien się bez problemu włączyć…

VirtualBox - darmowy program do wirtualizacji systemu w systemie. Jeżeli nie chcesz robić sobie śmietnika na dysku instalując niepotrzebnie Win 95 / 98 to użyj tej aplikacji… Można w niej bez problemu uruchomić prawie każdy system (oczywiście na architektury o których pisałem wyżej), a jego “dysk” będzie w pliku, który można ustawić (w kreatorze owego dysku) aby zajmował tyle miejsca ile jest danych na dysku (w Win 95 jest sformatowane 2GB, wirtualizowany Win widzi 2GB, plik zajmuje 300MB, bo tyle jest na dysku zapisane), oczywiście maksymalny rozmiar tego dysku musi być ustawiony z głową, aby nie zabrakło - w trakcie przybywania aplikacji na wirtualizowanym systemie - miejsca.

:roll:

Tak czy siak i tak będzie miał problemy z zainstalowaniem tych systemów na czysto bo pewnie ma więcej niż 1GB RAM i dysk na SATA.

a wirtualizacja windowsa 95 lub 98 Virtualboxem to jest opcja, że też na to nie wpadłem wcześniej. A mogę na tej zwirtualizowanej wersji zainstalować normalnie tą grę, np włożyć płytę wskazać partycje i zainstalować, wtedy ta gra na pewno by poszła jakby dało się ja tam zainstalować.

XeonBloomfield jakoś mi ten tryb zgodności nie działa w 100%, kiedyś mi ta gra działała na XP zainstalowałem ją potem patcha i chodziło wszystko potem usunąłem ją i ostatnimi czasy chciałbym ją znowu zainstalować i już teraz nie działa, same błędy.

NTFS, spokojnie pamięci mi starczy na to, 4GB DDR3 1333 taktowanie to chyba starczy a gra ma wymagania słabe i wirtualizacja tego win 95 lub 98 też dużo nie powinna pożreć.

WYMAGANIA: Corsairs: Conquest At Sea :

Procesor:Pentium 200 MHz

Pamięć RAM: 32 MB

Karta Graficzna: karta grafiki 4 MB (Riva 128 lub lepsza)

Miejsce HDD: 120 MB

System operacyjny:Windows 95/98/Me

to coś jeszcze macie ciekawego do powiedzenia jak mam zwiększyć swoje szanse pogrania w tą grę? :lol:

Ale te stare Windowsy nie obsługują RAM powyżej 1GB bo pojawia się jakiś błąd.

ok, ale jeżeli zrobię sobie wirtualny obraz windowsa 95 lub 98 to powinno pójść tak? rozumiem gdybym normalnie zainstalował którąś z tych wersji na kompie to wtedy by nie działało ale wirtualizacja to inna sprawa i tam powinno chodzić, sprawdzić to dopiero będę mógł w piątek, bo wtedy będę miał nowy PC. :smiley:

Powinno pójść. Ta gierka jest 2D czy 3D?

zdecydowanie 2D, jest to coś w rodzaju Age of Empire, obojętnie która część patrzy się z góry na jednostki i zarządza nimi. podałem wymagania, same wymaganie wiele o tej grze mówią.

oto opis gry na gry-online:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=497

poniżej link do screana przykładowego:

http://www.microids.com/jeu/fr/40/scree … airs-3.jpg

Możesz wszystko co chcesz robić na systemie który jest postawiony na wirtualnej maszynie.

No to oto chodzi, mam nadzieje ze wszystko będzie działać, temat do zamknięcia. Pozdrawiam. :frowning:

Virtualbox nie wspiera Windows 98, tzn. da się zainstalować ale o instalacji Virtualbox Guest Additions możesz zapomnieć, wobec tego będziesz miał maksymalną rozdzielczość 600x400 pikseli. Znacznie lepsze wsparcie dla Windows 98 ma Qemu, tutaj rozdzielczość zmienia się dynamicznie.

Można jeszcze ewentualnie zainstalować Wine dla Windows :x i tam uruchamiać gry, tak jakbyś uruchamiał pod Windows 98.

Pozdrawiam!

Dla naprawdę starych i dziwnych programów powinno się stosować Ms Virtual PC/Windows Virtual PC które wspierają Windows 95/98. Zazwyczaj jednak wystarcza tryb zgodności.