Win 98 a przywracanie systemu

witam

mam problem pożyczyłam laptopa toshiby (stary bardzo) i jest na nim win 98 nie znam sie na 98 a juz chyba coś popsulam. moj problem polega na tym ze pasjans nie dziala wiem ze to głupie ale jeszcze pare dni temu dzialal a nie dlugo bede musiala go oddać a osoba która jest właścicielem laptopa jest uzależniona od układania pasjansa a mi wyskakuje błąd WYSTĄPIL BLAD W PROGRAMIE. ABY KONTYNUOWAC PRACE KLIKNIJ ZIGNORUJ I ZAPISZ PRACE W NOWYM PLIKU. ABY ZAKONCZYC DZIALANIE PROGRAMU KLIKNIJ ZAKONCZ. INFORMACJE WPROWADZONE PO CZASIE OSTATNIEGO UZYCIA POLECENIA ZAPISZ ZOSTANA STRACONE. klikanie na zignoruj nic nie daje bo nic sie nie dzieje a przy opcji zamknij pojawia sie komunikat ze program wykonal nieprawidlowa opreracje i nastapi jego zamkniecie.

czy istnieje jakies przywracanie systemu tak jak w win xp bo do 98 nie mam ani plyty ani dyskietki

co robic?

z góry dziękuje za wszelka pomoc i jesli juz byl taki temat prosze mnie odeslac do niego

W Win 98 nie ma przywracania systemu.

  • Podstawową metodą jest użycie płyty instalacyjnej i uruchomieniu

z niej setupcore.exe

  • Może właściciel ma kopię zapasową systemu

  • Za właściwą praće pasjansa Solitaire w 98 odpowiadają pliki

SOL.EXE oraz sol.ini , znajdujące się w C:/Windows/…

Można podjąć próbę ich podmiany, ale raczej w porozumieniu

z właścicielem

Pozostałe pliki SOL.HLP oraz SOL.CHM znajdują się w katalogu

C:/ Windows/HELP

rozmawialam z włascicielka laptopa okazuje sie ze ona dostala go od kogos i raczej nie bedzie mozliwiosci naprawic tego problemu z plyta czy dyskietka

jak moge zdobyc ten plik sol.exe zeby go podmienic ?

Cały zestaw poszedł na maila :slight_smile:

dziękuje bardzo zaraz będę podmieniac pliki :smiley:

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 15:13

niestety nadal wystepuje ten sam problem chyba naprawde bede musiala poszukac plyty instalacyjnej od kogos bo jak bym wziela oczyszczanie dysku czy tam porzadkowanie i usunela wszystkie gry a pozniej z plyty je zainstalowala to chyba bylo by dobrze

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 18:47

skopiowalam pliki z grami saper, freecell, solitaire i hearts na inny komputer gdzxie jest win98 i tam normalnie dziala u mnie nie chce dzialac freecell, solitaire i hearts

moze brakuje mi jakiegos pliku odpowiedzialnego za te gry? skoro po wrzuceniu na inny komputer dziala a u mnie nie dziala?

Złączono Posta : 01.09.2007 (Sob) 19:04

usunełam jakis plik comon coś tam i wrzuciłam od początku pliki z pasjansem i innymi grami i teraz wszystko działa normalnie :smiley:

dzięki za pomoc