Win 98 blad instalacji

a wiec jak w temacie opisze troche jak to wyglada:

instaluje win98 bezposrednio z plytki

w biosie ustawilem tak: CDROM,C,A

w poczatkowej fazie instalacji (przygotowywanie kreatora) wyskakuje mi male czarne okienko i komp sie zwiesza

za porada kolegi zaczolem wpisywac setupcor

ale tez sie z tym nameczylem bo jak wpisywalem na poczatku tylko setup to sie wlaczal instalator teraz wpisywalem setupcor wyskakiwalo zle polecenie lub nazwa pliku wiec weszlem do katakogu win98 i tam to wpisalem ku moim zdziwieniu zadzialalo myslalem ze bedzie ok a tu nagle w tej samej fazie instalacji wyskoczylo owe okienko i nic za drugim razem uruchomil sie ponownie komp a za trzecim wyskoczyl nastepujacy komunikat w lewym dolnym rogu (okienko tez) runtime-error R6003 -integred divide by 0

co zrobic?? dodam jeszcze ze:

-komp 200Mhz 1GB na dysku 64 RAM

-plytka win98 SE

prosze o pomoc

Michał.

Podobny problem jest http://www.experts-exchange.com/Operati … 94150.html

ale wolal bym cos po polsku bo z angielskiego jestam dopiero na podstawowym poziomie:?

Czy podzespoły sprawne - sprawdź.

Czy płyta CD z WIN98SE dobra.

Zresetuj bios na default, sprawdzanie boot sectora dysku na wirusy wyłącz na disabled ustaw w biosie tylko co trzeba i zapisz bios Save.

Pomoc książka do płyty głównej.

Zdejmij z dysku wszystkie partycje załóż i sformatuj,odpal kompa z dyskietki startowej WIN98SE i instaluj system z komendy setupcor.exe.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 6&start=30

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 694#231694

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 38&start=0

Wystepowanie tego errora zależy

głównie od rodzaju procesora, rodzaju i konfiguracji biosu

Na poczatku pada pytanie (angielski link)- czy był FDISK i FORMAT HD, po tym pytanie czy bios jest w mairę najnowszy - wina pewnie ustawien w biosie

tak format byl bios jest z 1995 roku

aha wiecie moze czy xp bedzie obslugiwal ISA?? (karta sieciowa)

Będzie,ale może nie mieć sterowników i musisz szukać sterów do niej i do systemu XP.

jak dalem BIOS na domyslny to sie cos spsulo CDROM nie dziala a wczesniej dzialal

Sprawdź sekcję w biosie Standard CMOS Setup i daj napędy i dyski na auto lub spróbuj ustawić napęd CD na CDROM/NONE/DISABLED i zapisz bios Save.

Metoda prób i błędów - sprawdź taśmy i podłączenie napęduCD.

Przy starcie (komunikaty POST biosu) komp musi widzieć prawidłowo dyski i napędy CD.

Pomoc książka do płyty głównej.

Kamaa - przeczytaj problem dotyczy napędu CD.

sorry

czy posiadzasz tylko jeden CDROM :?:

owszem

Złączono Posta : 17.04.2006 (Pon) 1:27

wiecie co wam powiem tak siedze sobie i mysle hmmm moze porobie troche z tym kompem (bierzcie pod uwage ze sie na niego wqr***** i nic z nim przez 2 dni nie robilem ale ok podlaczylem CDROM 2-ga tasma (jak ja ich nie lubie przy starych kompach duzo grzebania molo miejsca) zaladowalem mbr`a stwozylem partycje ustawilem BIOS ok. startuje go z dyskietki plyta dziala ale nie ma katalogu win98 wylaczylem kompa ustawilem BIOS aby najpierw startowal CDROM (wystartowal) puscilem instala przez setupcor mysle pewnie kur** znowu to okienko wyskoczy ale tu ku moim zdziwieniu poszlo dalej teraz siedze przed kompem i pacze jak sie instaluje :):):):):slight_smile: dzieki za rady

P.S. teraz jest taki problem win chce stwozyc dysk startowy a jak wkladam czysta dyskietke to pisze ze sektora nie widzi ;/ dalem anuluj zobaczymy co bedzie dalej

Złączono Posta : 17.04.2006 (Pon) 1:36

no kur** a bylo tak ladnie znowu sie cos spier****** wyskoczyl blad (a nawet kilka dawalem caly czas ok) teraz przepisze to co pisze na monitorku:

Standard Mode: Invalid DPMI return from 06DF:01B2

Nieprawidlowy Plik COMMAND.COM

Wprowadz wlasciwa nazwe Interpretera polecen (np. C:\COMMAND.COM)

>>c:\command.com

Uszkodzona tabela alokacji plikow, dysk C

Nieprawidlowy plik COMMAND.COM

Wprowadz wlasciwa nazwe Interpretera polecen (np. C:\COMMAND.COM)

>>

i co teraz?? :frowning:

Złączono Posta : 17.04.2006 (Pon) 1:41

hmmm nie wiem co to moze byc jak wpisalem w szukajce :Invalid DPMI to wyskoczylo mi w h** problemow z nagrywaniem (polowa tyc samych ale ok) :frowning:

Złączono Posta : 17.04.2006 (Pon) 1:44

powiem jeszcze tyle ze XP-ek zainstalowal mi sie pieknie

jednad zajmuje za duzo miejsca jak na mojego malutkiego PC

Złączono Posta : 17.04.2006 (Pon) 2:36

no i kurde jak jeszcze raz instalke puscilem to mi sie zawiesza w badz jakim momecie ;/

Złączono Posta : 17.04.2006 (Pon) 2:38

tylko mi nie mowcie ze mam uszkodzony dysk C

Złączono Posta : 18.04.2006 (Wto) 20:10

a teraz dopiero zauwazylem ze jak te 19% jest i sie zawiesza to wtedy wyskakuje to runtime-error R6003 -integred divide by 0 ;/