Win 98 Fat32 a NTFS

Pytanko:

Czy Win98 z servis packiem widzi partycje NTFS? Bo mam dosyć XP :cry:

Bo sam win98 nie,to wiem.

Chodzi mi o NTFS bo nagrywam płytki DVD i FAT32 nie obsługuje większych plików od 4GB.

Prosze o odpowiedzi sprawdzone i pewne z góry dzięki.

Niestety.

NTFS systemy NT,2000,XP

Jakie niestety. :?

Jest program Paragon NTFS for Win 98 i za pomocą jego mozesz zobaczyć partycje w ntfs. :smiley:

:arrow: http://www.sysinternals.com/win9x/98utilities.shtml

Podejrzewam że jemu chodziło czy WIN98SE z pakietem może chodzić na systemie plików NTFS.

Chodzi mi abym mógł otwierać partycje NTFS i żeby widziały go programy. Alcohol 120%,AnyDVD,DVD Shrink 3.2,itp.

Czyli chcesz mieć WIN98SE i programy te co podałeś aby one widziały partycje NTFS.

100% to nie wiem, ale nie da rady, tak jak Lazikar napisał możesz ewentualnie spod WIN98 system NTFS przeglądać i coś robić ale specjalnym programem.

Praktycznie nie da się korzystać pod windows 98 z programów zainstalowanych lub będących na partycjach NTFS mozna odczytać je tylko specjalnymi programami…

Natomiast da się uruchomić windows 98 pod windowsem Wiindows xp.

Z powodzeniem to robiłem . !!

Wtedy mozna coś pokombinować. Tyle tylkoż ż e trza mieć mocny sprzet minimu i 512 Ramu ( Na wirtualnym kompie)

Pozdro…!

Pozdro

Wielkie dzięki.

Przemyśle temat i zobacze może zdecyduje się znowu na 2 systemy 98 i XP chyba będzie najłatwiej. :slight_smile:

Bardzo dobre rozwiażanie jak od dawna mam kilka systemów operacyjnych na komputerze.!.

Ostatnio

  1. Windows xp pro + Sp-2

2.Windows ME

2.SuSe 9.1 (linux)

Pozdro

z tego co pamietam to wszelakie programy dla win9x pozwalaja tylko odczytywac ntfs, ale nie mozesz go zapisac