Win 98 i siec?

Kupiłem ostatnio Karte Sieciowa pod USB, podlaczylem ja na Win XP zainstalowalem sterowaniki, wszytsko ładnie powpisywałem Ip i inne, wszystko działalu ok. A teraz przerzuciłęm sie na Win 98 SE i podlaczylem karte, zainstalowałem sterowniki, karte ładnie wykrywa tylko nie wiem jak sie polaczyc z netem… Wpisuje Ip, Maske , Brame i Dns’y ale nic. ja mam internet radiowy, jak widzicie teraz wszystko działa a jak przełacze na laptopa na winde 98 to lipa… Mozecie mi pomoc… GG : 4380778 ( czesto na niewidoczny)

musisz w opcjach połączenia wpisać nazwę hosta / najlepiej SSID / dokładnie nie pamiętam, która to zakładka bo dawno nie konfigurowałem 98 ale poszukaj w opcjach połączenia bezprzewodowego.

Wchodze w: Start ----> Ustawienia ---->Panel Sterowania -----> Siec----> Wybieram Protokół TCP/IP --> ZT6688 USB To Fast Ethernet Adapter ----> Klikam Własciwosci -----> i mam trakie zakładki Adres IP , Brama, Konfiguracja DNS, Powiązania, Zaawansowane, NetBIOS, Konfiguracja WINS i wszystko wpisąłem tam gdzie trzeba i jak mam Konfiguracja DNS i tam mam HOST i DOMENE hosta wpisałem jak mowiłes i nic dalej tak samo. jak właczam np. Mozille to mam biały ekran i strona mi sie nie wczytuje, na Internet Explorer tak samo, a przedtem mialem jak właczalem Internet Exp. to pojawail mi sie komunikat Pracuj w Offilne. No to co teraz mam jeszcze cos zrobic ?

wez tak:

start->uruchom… wpisz command.com (wyswietli sie okienko DOSowe)

wpisz ipconfig /all i to co uzyskasz wklej tutaj (ew. print skrin)

oczywiscie aby zachowac jakies bezpieczenstwo adres MAC możesz jakoś zakamuflować…

Po wpisaniu komendy ipconfig /all :

Zdjecie 1

Po Wpisaniu komendy ipconfig :

Zdjecie 2

Teraz czekam na pomoc…

pierwsza komenda nic nie dała: po prostu wyrzuciło liste komend dostępnych. odpal zatem jeszcze raz:

ipconfig /All

wtedy bedzie wiadomo ktora to ktora karta :slight_smile:

Wpisuje,i wszystko pojawia mi sie tak samo. W tej komendzie ipconfig/all.

A mam jeszcze pytanie jak Masz to drugie zdjecie i tam jest

I tam jest :

0 Ethernet karta: i tam nic nie jest wpisane

1 Ethernet karta: i tu dopiero jest, a to nie powinno byc odwrotnie wpisane

Jak wpisalem w Viscie ipconfig/all i wszystko ładnie mi sie wyświetliło, a na tamtym nie wiem

widzisz i wlasnie po to mi potrzebne ipconfig /All zeby wiedziec ktora karta to ktora… a w win98 jest duzy problem, bo składnia jest ważna (wszystkie > win 98 nie maja tego problemu). wiec prosze Cie o jeszcze jedne podanie tej komendy tak zeby wyswietlil info o kazdej karcie sieciowej (adres MAC, brama domyslna itp)

P.S. komenda moze być bez spac ji, dokładnie już nie pamietam…

0 Ethernet karta: To polaczenie Dial-Up

1 Ethernet karta: To karta sieciowa podpieta pod USB

Edit

Zainstalowalem sobie Windowsa 2000 i wszystlko dziala super. Tylko potrzebuje spolszczenie do tego Windowsa… BO mam ENG

hmmm chyba nie ma czegos takiego… lepiej poszukaj polskiej wersji windy 2000

podejrzewam ze glownym problemem konfiguracji sieciowki na USB jest brak wsparcia systemu Win98 (sic!)… a czy operator ma jakies wymagania co do systemu operacyjnego? czesc operatorow wymaga Win2k, Me, XP, Vista

pingowanie nie działa? start -> uruchom… -> command.com > ping 192.168.100.1