Win 98 i siec?

(Damian0021) #1

Kupiłem ostatnio Karte Sieciowa pod USB, podlaczylem ja na Win XP zainstalowalem sterowaniki, wszytsko ładnie powpisywałem Ip i inne, wszystko działalu ok. A teraz przerzuciłęm sie na Win 98 SE i podlaczylem karte, zainstalowałem sterowniki, karte ładnie wykrywa tylko nie wiem jak sie polaczyc z netem... Wpisuje Ip, Maske , Brame i Dns'y ale nic. ja mam internet radiowy, jak widzicie teraz wszystko działa a jak przełacze na laptopa na winde 98 to lipa... Mozecie mi pomoc.... GG : 4380778 ( czesto na niewidoczny)

(Ferdek31) #2

musisz w opcjach połączenia wpisać nazwę hosta / najlepiej SSID / dokładnie nie pamiętam, która to zakładka bo dawno nie konfigurowałem 98 ale poszukaj w opcjach połączenia bezprzewodowego.

(Damian0021) #3

Wchodze w: Start ----> Ustawienia ---->Panel Sterowania -----> Siec----> Wybieram Protokół TCP/IP --> ZT6688 USB To Fast Ethernet Adapter ----> Klikam Własciwosci -----> i mam trakie zakładki Adres IP , Brama, Konfiguracja DNS, Powiązania, Zaawansowane, NetBIOS, Konfiguracja WINS i wszystko wpisąłem tam gdzie trzeba i jak mam Konfiguracja DNS i tam mam HOST i DOMENE hosta wpisałem jak mowiłes i nic dalej tak samo. jak właczam np. Mozille to mam biały ekran i strona mi sie nie wczytuje, na Internet Explorer tak samo, a przedtem mialem jak właczalem Internet Exp. to pojawail mi sie komunikat Pracuj w Offilne. No to co teraz mam jeszcze cos zrobic ?

(mrbungle) #4

wez tak:

start->uruchom... wpisz command.com (wyswietli sie okienko DOSowe)

wpisz ipconfig /all i to co uzyskasz wklej tutaj (ew. print skrin)

oczywiscie aby zachowac jakies bezpieczenstwo adres MAC możesz jakoś zakamuflować....

(Damian0021) #5

Po wpisaniu komendy ipconfig /all :

Zdjecie 1

Po Wpisaniu komendy ipconfig :

Zdjecie 2

Teraz czekam na pomoc...

(mrbungle) #6

pierwsza komenda nic nie dała: po prostu wyrzuciło liste komend dostępnych. odpal zatem jeszcze raz:

ipconfig /All

wtedy bedzie wiadomo ktora to ktora karta :slight_smile:

(Damian0021) #7

Wpisuje,i wszystko pojawia mi sie tak samo. W tej komendzie ipconfig/all.

A mam jeszcze pytanie jak Masz to drugie zdjecie i tam jest

I tam jest :

0 Ethernet karta: i tam nic nie jest wpisane

1 Ethernet karta: i tu dopiero jest, a to nie powinno byc odwrotnie wpisane

Jak wpisalem w Viscie ipconfig/all i wszystko ładnie mi sie wyświetliło, a na tamtym nie wiem

(mrbungle) #8

widzisz i wlasnie po to mi potrzebne ipconfig /All zeby wiedziec ktora karta to ktora... a w win98 jest duzy problem, bo składnia jest ważna (wszystkie > win 98 nie maja tego problemu). wiec prosze Cie o jeszcze jedne podanie tej komendy tak zeby wyswietlil info o kazdej karcie sieciowej (adres MAC, brama domyslna itp)

P.S. komenda moze być bez spac ji, dokładnie już nie pamietam...

(Damian0021) #9

0 Ethernet karta: To polaczenie Dial-Up

1 Ethernet karta: To karta sieciowa podpieta pod USB

Edit

Zainstalowalem sobie Windowsa 2000 i wszystlko dziala super. Tylko potrzebuje spolszczenie do tego Windowsa.... BO mam ENG

(mrbungle) #10

hmmm chyba nie ma czegos takiego... lepiej poszukaj polskiej wersji windy 2000

podejrzewam ze glownym problemem konfiguracji sieciowki na USB jest brak wsparcia systemu Win98 (sic!)... a czy operator ma jakies wymagania co do systemu operacyjnego? czesc operatorow wymaga Win2k, Me, XP, Vista

pingowanie nie działa? start -> uruchom... -> command.com > ping 192.168.100.1