Win 98- instalacja cd-rw

(Kowalik2000) #1

Witam.

Jak można dograć samemu CD-RW?

W Moim komputerze nie ma ikonki napędu.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

(Joemix) #2

W temacie pytasz o instalacje CD-RW a w poście pytasz o dogrywanie, więc właściwie co chcesz zrobić? i w czym tkwi problem?

(Kowalik2000) #3

chodzi mi o instalacje/doinstalowanie

problem tkwi w tym, że zainstalowałem win 98 i w "Mój komputer" nie ma ikonki napędu, czyli po włożeniu płyty do napędu nie odtwarza jej...

co zrobić?

(JNJN) #4

A bios napęd widzi poprawnie i przy starcie kompa bios też widzi go poprawnie.

Jeśli nie, sprawdź kable,wtyczki,ustawienia w biosie , napęd.

(Kowalik2000) #5

tak, przy stracie jest widoczny i w biosie też

Złączono Posta : 23.09.2007 (Nie) 13:33

to było tak:

instalowałem system na komputerze i dysk przeniosłem do innego komputera i tam nie widzi napędu

(Joemix) #6

Nie robi się tak że instaluje się system na jednym komputerze a potem zamienia dyski i włącza system na innym, bo Windows głupieje... zobacz w menadżerze urządzeń czy występuje coś takiego jak napęd CD albo czy jest coś zaznaczone na żółto bądź czerwono...

(Kowalik2000) #7

wiem, że tak się nie robi, ale na starym komputerze nie mogłem zainstalować systemu, a na nowym się dało...

(Joemix) #8

A to się w takim wypadku nie instaluje do końca tylko wyłącza komputer w chwili kiedy się pierwszy raz restartuje, co powoduje że wyszukanie sprzętu i finalizacje konfiguracji przeprowadza się na właściwym komputerze... może spróbuj raz jeszcze, bo po tym co zrobiłeś to Windowsowi nie pasuje wszystko - inna płyta, inny procesor, inne kontrolery, itp... głupieje mówiąc wprost.