Win 98- instalacja cd-rw

Witam.

Jak można dograć samemu CD-RW?

W Moim komputerze nie ma ikonki napędu.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

W temacie pytasz o instalacje CD-RW a w poście pytasz o dogrywanie, więc właściwie co chcesz zrobić? i w czym tkwi problem?

chodzi mi o instalacje/doinstalowanie

problem tkwi w tym, że zainstalowałem win 98 i w “Mój komputer” nie ma ikonki napędu, czyli po włożeniu płyty do napędu nie odtwarza jej…

co zrobić?

A bios napęd widzi poprawnie i przy starcie kompa bios też widzi go poprawnie.

Jeśli nie, sprawdź kable,wtyczki,ustawienia w biosie , napęd.

tak, przy stracie jest widoczny i w biosie też

Złączono Posta : 23.09.2007 (Nie) 13:33

to było tak:

instalowałem system na komputerze i dysk przeniosłem do innego komputera i tam nie widzi napędu

Nie robi się tak że instaluje się system na jednym komputerze a potem zamienia dyski i włącza system na innym, bo Windows głupieje… zobacz w menadżerze urządzeń czy występuje coś takiego jak napęd CD albo czy jest coś zaznaczone na żółto bądź czerwono…

wiem, że tak się nie robi, ale na starym komputerze nie mogłem zainstalować systemu, a na nowym się dało…

A to się w takim wypadku nie instaluje do końca tylko wyłącza komputer w chwili kiedy się pierwszy raz restartuje, co powoduje że wyszukanie sprzętu i finalizacje konfiguracji przeprowadza się na właściwym komputerze… może spróbuj raz jeszcze, bo po tym co zrobiłeś to Windowsowi nie pasuje wszystko - inna płyta, inny procesor, inne kontrolery, itp… głupieje mówiąc wprost.