WIN 98 SE + nieoficjalny SP , problem z neostradą

Witam, mam problem łączenia się z internetem poprzez neostradę, po instalacji nieoficjalnego SP 2.1b na win 98 SE. Występuję błąd 752. Wg Tp to znaczy “Napotkano błąd składni podczas przetwarzania skryptu” . Również występują jakieś dziwne rzeczy na komputerze, wyskakują komunikaty typu kernel aplikacja zostanie zamknięta i nawet z błąd explorera - explorer zostnianie zamknięty (wszelkie programy po chwili się wyłączaja występuje komunikat aplikacja zostanie zamknięta itd itd, podczas słuchania muzyki po około 30 sekundach kompa zupełnie zamraża, nawet lekki reset nie działa). Wogle jakieś straszne rzeczy po tym SP sie dzieją ;] Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jaki plik jest odpowiedzialny za błedy w neo z SP? Wcześniej nie było żadnych problemów. Teraz nawet po odinstalowaniu SP znowu fazy są… Czy jest jakieś wyjście oprócz reinstalacji systemu? Wogle pierwszy raz coś takiego się dzieje. Próbowałem przeinstalowywać stery do wszystkiego, narzędzie sfc i nic. Również doczytałem się, że możliwe są błędy jeśli ktoś posiada chipset VIA (magistrale szeregowe). W tym celu musi zainstalować tzw. Hyperiony. Zainstalowałem i nic. Proszę o jakieś pomysły - zwłaszcza z tym denerwującym błedem 752. Poniżej specyfikacja kompa:

AMD Athlon 1600+ (1400mhz)

Płyta gł - Shuttle AK12A

NVIDIA GeForce2 MX/MX 400

karta dźwiękowa - zintegrowana z płytą

512 RAM

Pomocy…

Tu problem może leżeć po stronie 98, bowiem może on niepoprawnie obsługiwać neostradę, ale skoro problem jest po instalacji SP do 98, to go lepiej odinstaluj. Poza tym skoro masz 512 MB RAM, to może Windows 2000? XPka odradzam ze względu na kartę graficzną, chociaż zadziałby prawidłowo skoro masz w miarę szybki jak na XP procesor. A zainstalowałeś sterowniki do neostrady do 9x? Jeśli problemu nie było wcześniej odinstaluj SP 2 i sprawdź w trybie MS-DOS konfigurację swojego IP wpisując: IPconfig/all i sprawdź czy widzi surfiks DNS, a także czy routing IP jest włączony.

Dzięki za odpowiedź. Zainstalowałem stery do neo pod 98. Odinstalowałem Sp2 , sprawdziłem w DOSie wydaję mi się, że to widzi. Jeden znajomy mi powiedział, że po prostu mój dysk twardy może być zwalony. Wcześniej próbowałem instalować Xp, to jakieś fazy podczas instalacji wychodziły, kompa zupełnie zamrażało. Może to wszystko wynika z jakiegoś wadliwego komponentu? Co sądzisz Alden? Dzięki jeszcze raz za odzew :slight_smile:

Wadliwy komponent? Jak najbardziej np. karta sieciowa. Co do XP - może instalowałeś ze złej płyty lub uszkodzej? Bo na 512 MB RAM XP chodzi b. dobrze, 98 może mieć z kolei problem z obłsugą twojego procesora, ale to raczej wątpliwe. Twardy dysk może być zwalony i wpływać na działanie systemu. A teraz internet działa?

Internet wciąż nie działa. Chyba jednak spróbuje zainstalować Xp… Jak próbowałem wcześniej win xp zainstalować na tym kompie, to normalnie jak jest napisane 39 min do końca instalacji to zamraża całkowicie - jak spróbowałem powyłączać w biosie cpu cache itd to instalowało win przez minimum 5 godzin ale przynajmniej nie zamrażało. Po instalacji za to jakieś błędy wyskakiwały, więc zdecydowałem się zainstalować win 98 SE. Obawiam się, że to może być wina twardziela… Pomęczę się trochę jeszcze z tym a potem spróbuje xpka wgrać. Dzięki Alden

Wina twardziela? Może odkurz trochę kompa, a potem spróbuj wgrać inny system niż 98 np. 2000. XP może się nie chcieć zainstalować, ze względu na… twoją kartę graficzną NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 - te karty są dość stare i jak sam ją miałem to też b. źle działał mi na niej XP - RAM jest ok, procek ok, ale ze względu na kartę radziłbym np. Windows 2000 albo jakiegoś Linuxa, w przypadku Linuxa to najlepiej Live CD

mam jeszcze jedną prośbę, czy może mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak odinstalować całkowicie Service pack 2.1b dla win 98 se ? Chodzi mi o np spis plików i lokazliację - samo usuwanie przez dodaj usun programy nie pomogło (przez Cclenara jak próbuje nie może znaleźć instalatora msi ) chce przywrócić stan kompa sprzed zainstalowania tego SP. Potem spróbuje z innym windowsem , np z 2000. Alden a co sądzisz o Win Millenium?

Dzięki

Lepiej przejdź na Win ME lub Win 2000 - polecam ten drugi system, ale jak masz 512 MB to smialo wal w XP, bo ja 98 znam po łebkach no i tu ci nie pomoge z wytlumaczeniem usunięcia tych plików - ew. przez wyszukiwarke plików poszukaj folderu z SP do 98. Aczkolwiek zdecydowanie polecam 2000/XP ew. ME, jednak ja przez 2 tyg. użytkowania ME miałem z nim więcej problemów niz przez całe 12 lat użytkowania pozostałych Windowsów.