Win 98 usunięty sterownik Vmm32.Vxd


(Carolin6) #1

Mój kolega (nie ma internetu) podczas deinstalacji jakiejś gierki, usunął Plik Vmm32.Vxd. Teraz gdy włącza kompa pojawia się komunikat:

Aby uruchomić system windows potrzebny jest plik Vmm32.Vxd .

Jeżeli brak tego pliku w wierszu PATH musisz ponownie zainstalować

System.

Tylko że napęd CD nie reaguje na włożoną płytę

Bardzo proszę o pomoc.

Być może mogę skopiować ten plik na dyskietkę ,tylko jak go wrzucić do Systemu ...........Przez DOS ale jakich poleceń użyć?


(MMJ) #2

Jeżeli płyta WIN nie reaguje prz starcie systemu mususz wprowadzić odpowiednie ustawienia w BIOSIE...czyli zmienić kolejność odczytywanych nośników.


Advanced BIOS Features/BIOS Features Setup>>>>>Boot Sequence>>>>w pierwszej pozycji wstaw CD-ROM>>>>>w drugiej HDD


Pozdrawiam


(Zizi) #3

Nie napisałeś jaki jest wrzucony system windows 98 czy xp.Po pierwsze zawsze powinna być utworzona dyskietka startowa systemu. Gdy masz windowsa 98.Wkładasz dyskietkę startową i uruchamiasz komputer,wybierasz uruchom z obsługą CD.Po załadowaniu sterowników pokaże ci się literka A.W zależności od tego na ile partycji podzielony jest dysk wybierasz daną literkę i dwukropek. Zatwierdzasz enterem.Dla przykładu jeśli dysk masz podzielony na dwie partycje będzie to F.Gdyż pierwsza to C druga to D trzecia wirtualna to E a czwarta dla CD to F.Gdy jest więcej partycji litere wpisujesz według alfabetu. Po zatwierdzeniu entereem masz teraz wybraną przez ciebie literę wkładasz płytę z windowsem. Wpisujesz setup i zatwierdzasz.Uruchomi ci się instalka windowsa.Wrzuć system ponownie windows sam wgra brakujący plik.Powodzenia.