Win 98-wymagania

czy windows 98 wejdzie na kompa, który ma procesor Intel Pentium 75MHz, 23 MB pamieci i dwa dyski twarde po 200 MB. Potrzeba chyba 64 MB pamieci minimum, mimo to chyba bardzo powoli mógłby działać?

Nie zabardzo wejdzie :?

Gdzieś wyczytałem że trzeba mieć Pentium 166 MHz i minimum 32 MB RAM-u. Do tego dysk z 700,800 MB.

Kumpel ma 2GB dysku,32 ram procesor jaki ma nie wiem ale wiem że ma zaistalowany system 98.

Ja miałem postawioną win 98 na Pentium 133 Mhz, 16MB RAM, 1GB HDD i chodziła bez problemu.

Sprawdz tutaj

Z tego co podaje Microsoft wynika, że powino działać z Twoją konfiguracją sprzętową.

Jak spełnia wymagania to czemu sie tu dziwić. Kolega ma słabe parametry. :slight_smile:

Zgodnie z instrukcją Microsoftu, dołączaną do płyty CD wymagania są następujące:

  • procesor 486DX, 66 MHz lub nowszy;

  • 24 MHz RAM;

  • odpowiednia ilość miejsca na dysku;

– uaktualnienie z Win 95 lub 3.1 - 140-315 MB ( zwykle 205MB);

– nowa instalacja, system FAT 16 - 210-400 MB ( zwykle 260 MB );

– nowa instalacja, system FAT 32 - 190-305 MB ( zwykle 210 MB).

Pamiętać też należy, że każdy zainstalowany program dokłada

swoje do katalogu Windows.

to mi sie zmieści…chyba, dzięki

Z tego wyglada że jednak tak. :smiley:

Po pierwsze to za słaby procek, po drugie za mała ilośc pamięci ram, po trzecie przestrzeń dyskowa, zaisnstalujesz system i co dalej :arrow: gdzie chcesz resztę pomieścić ??

co Ci się zmieści :o :o :o

Chcesz system na dwóch dyskach instalować :? :? :?

System do poprawnego działania wymaga wolnej przestrzeni dyskowej na partycji systemowej.

Instalowałem WIN98SE na kompach 486 przy 16 MB pamięci.

Tak więc ruszy spokojnie,ale pracować na nim będzie ciężko.

Musisz stosować stare oprogramowanie,które ma małe wymagania sprzętowe.

ok. to nie bedzie komp do zadań specjalnych:) ciężko z bedzie z dyskiem, wiec albo dokupie coś większego, albo zrobie sieć i na drugim kompie beda dane :smiley: windows 95 to koszmar, lepiej mi bedzie z 98, nawet jak bedzie sie rżnął

I tu się mylisz bo W95 na takiej konfiguracji powinno całkiem przyzwoicie pracować i to by była najlepsza alternatywa (no chyba że zrobić z tego terminal lub router na linuxie). Zwracam też delikatną uwagę, że 98 będzie kosztował więcej niż wart jest ten sprzęt zapewne.

Wszystko zalezy od tego co na tym będziesz robił.

na początku, może i przyzwoicie pracowałał, nie wiem- mam go od niedawna, od ok. 5 nie był reinstalowany i nie moge go reinstalować bo nie mam dyskietek z systemem. Pracuje raczej niestabilnie; do tego ostatnio, nie wiem czemu system nie może sie normalnie uruchomić, musze wybierac ‘safe mode’; wogóle to nie działa przyzwoicie.

To skąd masz ten system ?

dyskietki były, ale ktoś je kiedyś sformatował