Win do gier XP czy 7

Witam,

Posiadam win 7 x64 i moje pytanie brzmi, na którym windowsie gry będą lepiej chodzić? dodam że kupiłem hd 4730 na xp nie sprawdzałem jak ta grafa chodzi, wg mnie to xp mi mniej obciążał procka w grach i ram przede wszystkim, może się mylę, 7 chodzi bardzo dobrze, proszę o odpowiedzi

Temat wałkowany chyba z pięćset razy… Wiadomo, że Twoja karta obsługuje DX10 a więc windows 7 będzie lepszym wyborem. Win7 zabiera więcej ramu, ale jak trzeba to go odda. Masz 4GB więc spokojnie zostań przy nowym dziecku MS.

http://pclab.pl/art35445.html

Trudno powiedzieć który OS jest lepszy.

Ja aktualnie jadę na 7 x64 ale na dniach wracam do XP x64.

Hmm po tym arcie pclab.pl mocno stracił w moich oczach, według nich Crysis najlepiej chodzi pod 7 a to bzdura bo Crysis najlepiej chodzi pod XP. Czyżby Art opłacony przez MS ?

Zapomniałeś, że na Windows 7 Crysis prawdopodobnie chodził w DX10 :stuck_out_tongue: Zresztą po co na nowym komputerze instalować prehistoryczny system?

Ja mam stary sprzęt, a gry chodzą identycznie we wszystkich systemach (xp, vista, 7) z różnicą może 5 klatek max. Jedynie crysis w xp działał szybciej, ale to ze względu na dx9. W viscie czy 7 wystarczy go uruchomić w trybie dx9 i mamy to samo.

na win 7x64 mój procesor na gry nie jest za słaby? na xp by lepiej chodziły? i by ramu mi 5 razy mniej brał na system i wydaje mi się że XP był lepszym systemem na mój komp, proszę o odpowiedź.

To jak tak się upierasz na XP to go zainstaluj :stuck_out_tongue: Nikt Cię nie będzie przekonywał.

Masz 4GB RAMu, pamięci w zupełności wystarczy, procesor też taki straszny nie jest, a Win7 znowu tak dużo zasobów nie potrzebuje.